Síla optických klamů

Optické iluze jsou skvělým způsobem, jak potrápit svou mysl a něco se o sobě dozvědět. Příkladem je i náš obrázek. Co přesně na něm vidíte? 

To, čeho si všimnete jako první, odhalí mnohé o vaší osobnosti. Zdali jste lehkovážný lenoch, který se do práce příliš nehrne, nebo neúnavný dříč, který neví, kdy přestat.

Už na nic nečekejte a pusťte se do toho. Stačí se po dobu několika vteřin soustředěně zadívat na náš obrázek. Pak zjistíte, jaký význam má sebekázeň ve vašem životě. 

Ruka nebo vidlička?

Psychologický test založený na optickém klamu dokáže formou zábavy zjistit, kdo z nás má práci skvěle zorganizovanou a komu čas utíká prokrastinací. 

Na obrázku je předmět vyobrazený na fialovém pozadí. Někdo jej může vnímat jak ruku, zatímco jiným připadá jako vidlička. To, čeho si všimnete jako první, nakonec odhalí, zda jste dříči, anebo lenoši. 

Pro více informací se podívejte na naše video:

Zdroj: Youtube

Pokud jste si obrázek interpretovali jako ruku, jste jednoznačně neúnavní dříči. Pracujete do úmoru a vůbec vám to nevadí. Věříte, že v životě je důležité posouvat se dál, a to bez vykonané práce není možné. 

Jste mistři sebekázně a kontroly. Vynikáte, pokud jde o organizaci svého času a každou minutu dne využíváte naplno. 

Přesto je nutné naučit se odpočívat, bedlivě dělit práci od volných dnů a celkově zpomalit. Každý potřebuje čas sám na sebe. Pokud si ho nedáte, může se to jednoho dne odrazit na vašem zdraví. 

Pokud jste však jako první viděli vidličku, máte problém s leností. Laicky řečeno to znamená, že pokud nemusíte, neděláte nic. A vůbec vám to nevadí. 

Bez práce ale nejsou koláče, a pokud něco chcete, nestačí si to přát. Je potřeba na tom pracovat. Zkuste zapracovat na sebekázni a pokuste se lépe si zorganizovat svůj čas. I kdyby jste měli postupovat malými krůčky, každý z nich se počítá. 

Nakonec uvidíte, že sami ze sebe máte dobrý pocit. Chcete přece víc, než být jen dokonalý prokrastinátor, který všechno neustále odkládá, až nakonec neudělá nic. 

Ať vám vyšel jakýkoli výsledek, je pro vás znamením, co všechno je potřeba změnit. 

Zdroje: www.express.co.uk, www.mirror.co.uk, 7news.com.au