Vidíte jako první tvář, nebo ženu? Optická iluze prozradí, jak moc jste společenská povaha

Natálie Borůvková | 24. 5. 2023

Pokud budete po dobu několika vteřin soustředěně sledovat náš obrázek, můžete se o sobě mnohé dozvědět. Co vidíte jako první? Tvář nebo ženu? Tato optická iluze prozradí, zda jste společenská povaha. Tak co, vyzkoušíte ji?

Tvář nebo žena?

Optické iluze jsou tvořené tak, aby potrápily naší mysl a donutily mozek přemýšlet naplno. Příkladem je i náš obrázek, který odkryje, jak moc společenští vlastně jste. K tomu stačí pouze to, čeho si na obrázku všimnete jako první. Co to podle vás bude? 

Na obrázku můžete vidět buď ženu, nebo vás jako první může zaujmout mužská tvář. Jedno nebo druhé následně určí některý z vašich povahových rysů. Optické iluze existují proto, aby nutily náš mozek vnímat něco, co vůbec neexistuje. 

Jiné optické klamy naopak vytváří domněnky na základě toho, na co se dívají naše oči. Cílem optických iluzí je tedy klamat mozek několika možnými způsoby. Jde o záludnou hru, ve které skutečnost každý vnímá podle svých vlastních měřítek. 

Zaměřte se proto na několik málo vteřin na náš obrázek a sami se rozhodněte, co na něm podle vás je. Zdali vidíte sedící ženu nebo naopak tvář neznámého muže. 

Ačkoliv si všichni myslíme, že jsme společenští tvorové, ne vždy tomu tak je. Právě to nám pomůže rozhodnout tato optická iluze, která určí, jak moc jsme či nejsme společenská povaha. 

Jak moc jste společenští?

Pokud jste si jako první všimli mužské tváře, s velkou pravděpodobností dokážete dobře ovládat své emoce, a to i v případě, že se nacházíte ve společnosti, která vám nesedí. Přesto jste rádi mezi lidmi. Jste však natolik shovívaví, že vám názory a postoje druhých příliš nevadí. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Jste poměrně sebevědomý člověk, který se ve společnosti umí prodat a pokud nechcete, nikdo na vás nepozná, zdali se právě trápíte nebo radujete. 

Ve společnosti se z vás rychle stává přirozený vůdce, který má silně pozitivní energii. Druzí k vám vzhlížejí a jsou rádi ve vaší blízkosti. 

Pokud jste jako první na obrázku zaznamenali ženu, společnost vás vnímá jako inspiraci. Jste pro ně člověkem se správným pohledem na život. Dokážete spojit nespojitelné, což znamená, že tam, kde vztahy nefungují, často zapůsobíte kladným účinkem. 

Tato optická iluze způsobila senzaci. 95 % lidí nenapadne, co vlastně zachycuje
Magazín

Tato optická iluze způsobila senzaci. 95 % lidí nenapadne, co vlastně zachycuje

Ve společnosti si často všímáte, jak spolu lidé komunikují neverbálně, jaká gesta a pohyby vůči druhým vysílají. Vyhledáváte kvalitní společnost, kvantitě se obloukem vyhýbáte. 

Chytrá optická iluze z roku 1915 prozradí váš věk. Vidíte starou nebo mladou ženu?
Magazín

Chytrá optická iluze z roku 1915 prozradí váš věk. Vidíte starou nebo mladou ženu?

Pokud s někým mluvíte, předem přemýšlíte nad výběrem slov. Za žádnou cenu nechcete ublížit a často chválíte i to, co se vám nelíbí. 

Pokud se ocitnete ve společnosti, kde není dobrá energie, máte tendenci rychle zmizet. Svou společnost si vybíráte dlouho a pečlivě. 

Zdroje: nypost.com, www.timesnownews.com, www.jpost.com

Tagy obrázek optický klam