Co přesně vidíte?

Pozorováním našeho obrázku po dobu pouhých několika vteřin můžete zjistit, jak přemýšlíte. Přesněji řečeno, zda je vaše myšlení více mužské nebo naopak ženské. Tento fakt odkryje to, čeho si všimnete jako první. Nevěříte? Pak není snazší cesta než to vyzkoušet. 

Optické klamy jsou vytvořené tak, aby potrápily naši mysl. Nutno podotknout, daří se jim to celkem dobře. Příkladem je i tento obrázek. Na první pohled znázorňuje obyčejného běžce. Tmavě vyobrazená postava sprintera však není tím, co nás v první řadě zajímá. 

To podstatné, co nakonec určí, zda máme mužský nebo ženský mozek, je fakt, zdali podle vás běží sprinter směrem k vám, zdali se přibližuje, nebo naopak směrem od vás, tj. zdali se vzdaluje. Co vidíte?

Právě tato maličkost je podle odborníků klíčem k tomu, abychom zjistili, jaké myšlenkové procesy se v nás odehrávají. Mozek každého z nás totiž pracuje odlišně a stejným způsobem přistupuje také k chápání světa kolem sebe. 

Způsob, jakým smýšlíte

Pokud vnímáte náš obrázek jako muže, který se během pozorování přibližuje směrem k vám, s velkou pravděpodobností máte mužský mozek. Laicky řečeno to znamená, že jste poměrně racionální člověk, který se snaží problémy a komplikace řešit s chladnou hlavou. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Stojíte si vždy za svým názorem a pokud jste přesvědčení, že v něčem máte pravdu, nikdo váš postoj nezpochybní. 

Jste učenlivý, sebevědomý a cílevědomý jedinec, který ví, co dělá. Vaší slabinou ale může být multitasking. Dělat několik věcí najednou vás znervózňuje a v takových situacích se necítíte dobře. 

Pokud jste obrázek vnímali jako muže, který se od vás vzdaluje, máte podle odborníků ženský mozek. V praxi to znamená, že dělat víc věcí najednou pro vás nepředstavuje žádnou zátěž. Dokonce podobné situace vyhledáváte a cítíte se v nich jako ryba ve vodě. 

Jste člověk, který často a rád tvoří, ale svou práci vykonává v klidu a bez zbytečného stresu. Věříte své intuici a v důležitých momentech nemáte problém vytáhnout ty správné argumenty. 

Vaše paměť je váš nejlepší spojenec. Dokážete s bravurou odříkat dlouhý text nebo si zapamatovat přesné složení určitého produktu. 

Ať už vnímáte obrázek jakkoliv, jistě to s sebou nese mnoho pozitiv, kterými se jako člověk následně projevujete. Podle některých odborníků bychom však neměli dělit myšlení na mužské a ženské a prohlubovat tak genderové rozdíly. 

Přesto jsou optické iluze skvělým způsobem, jak zapojit mozek a zjistit, zdali to, co máme vidět, nakonec skutečně vidíme. 

Zdroje: medium.com, www.indiatimes.com, nypost.com