Klamný van Gogh

Surrelistický obraz od ukrajinského výtvarného umělce Olega Iljiče Šupljaka, na kterém zobrazil zdánlivou tvář známého malíře Vinceta van Gogha v sobě skrývá test, který může odhalit, jak se snažíme vypadat a co předstíráme v lásce, vztazích, před lidmi.

O. I. Šupljak (1967) se ve své tvorbě zaměřuje na oblast optických iluzí. Využívá malbu, fotografii, grafiku i ilustrace. Svá studia na Katedře architektury na Lvovské polytechnické národní univerzitě ukončil v roce 1991. Od roku 2000 je členem Národního svazu umělců Ukrajiny. Jeho van Gogh patří do souboru portrétů s názvem Skryté obrazy.  

Co spatříte jako první

Testy osobnosti založené na optické iluzi vychází z toho, co vidíme jako první, aniž bychom obrázek podrobně studovali. Víme, že když se zamilujeme, náš život se do jisté míry mění, ať chceme či ne. A nebudeme si nic nalhávat, často se snažíme „vypadat“ jinak či líp, než jací opravdu jsme, v dobrém slova smyslu. Prostě zapůsobit. Někteří často předstírají, aniž by si to třeba uvědomovali.

Takže, zběžně se podívejte na obrázek tváře van Gogha. Co vás upoutalo jako první?

Jste to vy?

Viděli jste na první pohled van Gogha? Pak je možné, že klidné emoce jen předstíráte, abyste tak nějak zastřeli své nevypočitatelné nálady. Tím však svého partnera a přátele můžete jen odradit.

Pokud vaše oči spočinuly na ženě, která se prochází, pak nejspíš ve svých vztazích a milostném životě předstíráte bezstarostnost. Spíš vás ale pohlcují obavy a máte strach, že by s vámi partner vaše úzkosti a případné minulé špatné zkušenosti nesdílel.

Domy v dálce znamenají, pokud je vidíte jako první, že jste osoba, která svou péči a starostlivost možná jen předstírá, že je připravená usadit se pokaždé, když se zamiluje. A je-li to muž, který vás upoutal jako první, pak patříte mezi ty, kteří předstírají, že jsou tím, kým si jejich partner přeje, aby byli. A to i na úkor svého klidu a zálib.

Víme však, že přetvářka a předstírání nevydrží dlouho, a dřív či později vyjdou najevo.  

Zdroje: www.timesnownews.com, cz.pinterest.com, en.wikipedia.org