Pohled na obraz slavného Vincenta van Gogha odhalí, jak se chováte v lásce. Co vidíte jako první?

Elena Velímská | 20. 5. 2023

Dělat si falešné iluze – známý to pojem. V přeneseném slova smyslu to jsou klamná očekávání a naděje. Někdo jim rád podléhá, jiný stojí nohama pevně na zemi. Optický klam je mylné vnímaní skutečnosti, obrázek, který si náš mozek vyloží po svém. A jak ho vnímáme, může napovědět něco o naší osobnosti…

Klamný van Gogh

Surrelistický obraz od ukrajinského výtvarného umělce Olega Iljiče Šupljaka, na kterém zobrazil zdánlivou tvář známého malíře Vinceta van Gogha v sobě skrývá test, který může odhalit, jak se snažíme vypadat a co předstíráme v lásce, vztazích, před lidmi.

O. I. Šupljak (1967) se ve své tvorbě zaměřuje na oblast optických iluzí. Využívá malbu, fotografii, grafiku i ilustrace. Svá studia na Katedře architektury na Lvovské polytechnické národní univerzitě ukončil v roce 1991. Od roku 2000 je členem Národního svazu umělců Ukrajiny. Jeho van Gogh patří do souboru portrétů s názvem Skryté obrazy.  

Která tvář vám připadá veselejší? Optický test určí, zda jste racionální, nebo kreativní
Magazín

Která tvář vám připadá veselejší? Optický test určí, zda jste racionální, nebo kreativní

Co spatříte jako první

Testy osobnosti založené na optické iluzi vychází z toho, co vidíme jako první, aniž bychom obrázek podrobně studovali. Víme, že když se zamilujeme, náš život se do jisté míry mění, ať chceme či ne. A nebudeme si nic nalhávat, často se snažíme „vypadat“ jinak či líp, než jací opravdu jsme, v dobrém slova smyslu. Prostě zapůsobit. Někteří často předstírají, aniž by si to třeba uvědomovali.

Takže, zběžně se podívejte na obrázek tváře van Gogha. Co vás upoutalo jako první?

Jste to vy?

Viděli jste na první pohled van Gogha? Pak je možné, že klidné emoce jen předstíráte, abyste tak nějak zastřeli své nevypočitatelné nálady. Tím však svého partnera a přátele můžete jen odradit.

Pokud vaše oči spočinuly na ženě, která se prochází, pak nejspíš ve svých vztazích a milostném životě předstíráte bezstarostnost. Spíš vás ale pohlcují obavy a máte strach, že by s vámi partner vaše úzkosti a případné minulé špatné zkušenosti nesdílel.

Domy v dálce znamenají, pokud je vidíte jako první, že jste osoba, která svou péči a starostlivost možná jen předstírá, že je připravená usadit se pokaždé, když se zamiluje. A je-li to muž, který vás upoutal jako první, pak patříte mezi ty, kteří předstírají, že jsou tím, kým si jejich partner přeje, aby byli. A to i na úkor svého klidu a zálib.

Co vidíte jako první věc na obraze Salvátora Dalího? Tento test odhalí mnoho o vaší osobnosti
Magazín

Co vidíte jako první věc na obraze Salvátora Dalího? Tento test odhalí mnoho o vaší osobnosti

Víme však, že přetvářka a předstírání nevydrží dlouho, a dřív či později vyjdou najevo.  

Zdroje: www.timesnownews.com, cz.pinterest.com, en.wikipedia.org

Tagy láska obrázek optický klam Ukrajina Vincent van Gogh