Síla iluzí

Síla těchto obrázků spočívá v jejich schopnosti odhalit rysy, kterých si možná ani nejsme vědomí. Sami psychologové již dlouhé roky tyto testy využívají, aby pronikli do hlubin psychiky svých pacientů.

Nyní si to můžete zkusit i vy. Smyslem je vybrat první motiv, kterého si všimnete. Právě ten nakonec odhalí skryté aspekty vašeho já. Už na nic nečekejte a pusťte se do toho. 

Není na tom nic složitého. Stačí se po dobu několika vteřin zadívat na náš obrázek a vybrat vjem, který s vámi nejvíce rezonuje. Tušíte, jaký to bude? 

Odhalte svou osobnost

Pokud je muž to první, co na obrázku upoutá vaši pozornost, možná nevědomky projevujete tendenci rozdávat nevyžádané rady. Vaše úmysly sice mohou být ušlechtilé, intenzita vaší snahy však může v ostatních vyvolat pocit frustrace. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Zkuste docenit druhé tím, že je vyslechnete a necháte je, aby se sami rozhodli, co v dané situaci chtějí udělat. Přijetí pohledu druhých vás může přivést k harmoničtějším interakcím.

Pokud váš pohled přistane na ženě stojící mezi dvěma muži, je vaší slabinou přílišné sdílení. Autenticita je sice chvályhodná, ale příliš brzké prozrazení pikantních detailů by mohlo okolí zahltit. Je potřeba stanovit si hranice a ujistit se, že vaše otevřenost ostatní neodradí.

V případě, že vaši pozornost jako první upoutali dva muži sedící v bílém oděvu, máte sklon neustále konverzovat. Může to však vést k mnoha nedorozuměním. Proto se ujistěte, že druzí stojí o to si s vámi povídat. 

Přitahují vás lidé na stranách vlaku? Pokud na nich vaše oči spočinuly jako první, máte sklon k přílišné zvídavosti. Vaše neukojitelná zvědavost je sice obdivuhodná, stejně důležité je ale respektovat soukromí druhých. Snažte se najít rovnováhu mezi svou touhou vědět a právem druhých mlčet.

Pak je tu samotný vlak, symbol, který odráží impulzivnost. Pokud jste obraz vlaku zaznamenali jako první, máte problém s přehnanou upřímností. Přímočarost je sice cenná, neobejde se ale bez dodržování taktu. Jen tak můžete harmonicky souznít s okolím.

Optické iluze jsou skvělým nástrojem osobnostního seberozvoje. Učí nás naplno zapojit hlavu, nevěřit všemu, co vidí oči a nakonec změnit to, na čem jednoznačně musíme zapracovat. 

Zdroje: themindsjournal.com, www.timesnownews.com, www.jagranjosh.com