Síla optických iluzí

Tento test osobnosti však není pouze o zábavě. Na internetu ho uživatelé označili za "tak pravdivý". Dokáže totiž odhalit naši největší sílu, ale také tu největší slabinu.

Optická iluze nabízí jedinečný pohled na osobnostní rysy každého z nás. Stačí se na obrázek soustředěně zadívat a nechat svou mysl, aby vybrala jeden ze dvou klíčových prvků. Bílý strom s listy nebo dva černé obličeje hledící na sebe.

Podle toho, co spatříte jako první, vám tato jednoduchá hádanka objasní, zda máte logické a analytické myšlení, nebo zda vynikáte v oblasti mezilidských vztahů. Vytvořila ji specialistka na optické iluze Mia Yilin, známá svými poutavými psychologickými snímky, které slibují odhalit vaše skryté "vnitřní" vlastnosti.

Uživatelé Yilininu iluzi zasypali chválou. Jeden ze zúčastněných zvolal: "Panebože, tohle bylo tak pravdivé!" Zatímco jiný napsal: "Tahle videa mi vždycky zlepší den, tohle bylo opravdu přesné, moc děkuji."

Co přesně vidíte? 

Pokud jste jako první spatřili dva černé obličeje hledící na sebe, jste člověk disponující schopností logicky myslet. Všechny životní kolapsy a výzvy řešíte s rozumem. Je na vás spolehnutí, jste známý svou důvěryhodností, laskavostí a bystrostí. Na lidi působíte jako magnet. Obdivují vaši povahu, schopnost uvažovat v širších souvislostech a váš talent pro inovace.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Jediné, co vás v životě skutečně brzdí, je nízké sebevědomí. Neustále se staráte o názory druhých. Jak vás vidí a co si o vás mysli. To může brzdit váš skutečný potenciál. Opusťte strach a hlava nehlava si jděte za svým. "Jste mistrem v řešení problémů, ale váš strach z toho, že budete vypadat hloupě nebo se ztrapníte, vás brzdí v tom, abyste naplno využili svůj potenciál," uvedla Yilin. 

Pokud vás jako první zaujal bílý strom, vynikáte v navazování kontaktů s lidmi. Máte pozoruhodnou schopnost porozumět každému, kdo se jen mihne kolem vás. Věříte své intuici, vyhýbáte se nedůvěryhodným jedincům a pěstujete smysluplná přátelství. Odmítáte dramata a pomluvy, raději si názor uděláte sami. Doprovází vás pověst příjemného a charismatického člověka.

Vaši schopnost důvěřovat ostatním formovaly minulé zkušenosti, což vám komplikuje schopnost se otevřít. Jste až příliš opatrní. Málokoho si pustíte k tělu. Abyste však prožívali skutečné štěstí, je nutné se to naučit. Pozor si dejte na svou loajalitu a velkorysost, řada lidí je může zneužít. 

"Je to, jako byste měli zabudovaný detektor lži. Snadno vycítíte, když k vám někdo není upřímný. Místo přímé konfrontace si však raději vytvoříte určitý odstup. Rádi si také hlídáte své emoce, aby ostatní nemohli využít vaší zranitelnosti proti vám," uvedla Yilin. 

Ačkoli nás optické iluze plně nedefinují, jsou skvělým nástrojem, jak sami sebe lépe poznat. Jak se zlepšit v tom, co je třeba a změnit důležité. 

Zdroje: www.msn.com, eng.obozrevatel.com, www.jagranjosh.com