Síla optických klamů

Optická iluze, kterou kanál YouTube Bright Side představil spolu s dalšími poměrně matoucími "vizuálními" hádankami, vyzývá diváky, aby napříč velkým množstvím čar rozpoznali konkrétní zvíře. Na výběr máte ze dvou možností. 

Buď se vám před očima zjeví zebra nebo v optickém klamu spatříte lva. Stačí se jen pozorně podívat a vybrat právě ten motiv, který uvidíte jako první. Zkuste příliš nepřemýšlet. Raději nechte své podvědomí rozhodnout za vás. 

Co myslíte, zjeví se vám před očima spíše zebra ladně se pohybující krajinou nebo uvidíte lva ozdobeného královskou hřívou? Vámi vybraný motiv prozradí mnohé o vaší povaze. Přesněji řečeno rozpozná, zdali se ve vás skrývá extrovert nebo jste naopak uzavřený introvert. 

Co přesně vidíte? 

Pokud vaše oči jako první zachytily nepolapitelnou přítomnost zebry, gratulujeme vám. S velkou pravděpodobností jste člověk s extrovertní povahou. Milujete společnost, večírky a zábavu všeho druhu. Kdykoliv můžete, vyrážíte ven. 

Zkuste si naších 12 vizuálních hádanek:

Zdroj: Youtube

Ve společností se rádi ujímáte role baviče, který nezkazí žádnou legraci. Rádi si povídáte, komunikace na jakékoliv téma vám nečiní sebemenší potíže. Jste člověk, který nachází bezprostřední radost v rozhovorech s druhými. 

Společnost druhých vás naplňuje, inspiruje a zajímá. Zcela přirozeně navazujete nové kontakty i známosti. Život je pro vás živou společenskou tapiserií, pro kterou platí, že čím více lidí, tím se cítíte lépe. Přesto myslete na to, že občasný odpočinek je potřeba. Je dokonce nutností, kterou byste se měli naučit. 

Pokud jste jako první spatřili krále všech zvířat, tedy lva s jeho osobitou hřívou, pak jste jednoznačně klasický introvert. Disponujete klidnou, vyrovnanou a nekonfliktní povahou. V jakékoliv situaci si zachováte chladnou hlavu. 

Nejlépe se cítíte obklopení svou vlastní společností. Jste sami pro sebe útočištěm, ve kterém nacházíte potřebný klid. Právě ten pak využíváte k tvoření, přemýšlení a práci na sobě samých. V jakémkoliv vztahu dáváte přednost kvalitě nad kvantitou. Ty nejlepší přátele byste spočítali na prstech jedné ruky. 

Místo toho, abyste se obklopovali zbytečně velkým množstvím lidí, raději investujete svůj čas a energii do několika vybraných. Těch, které bezmezně milujete a kterým na 100% důvěřujete. Pro ty jste ochotní udělat cokoliv.  

Váš klidný životní styl odráží touhu po smysluplných zážitcích. Ty jsou pro vás kvalitně stráveným časem s lidmi, kteří pouze neberou, ale také dávají. Nadměrné společenské interakce vás vyčerpávají. Jakmile se v nějaké ocitnete, zůstáváte vždy pouze nezbytně nutnou dobu. Pak mizíte zpátky do své – tolik oblíbené – samoty. 

Ačkoliv nás optické klamy plně nedefinují, rozhodně jsou způsobem, jak sami sebe lépe poznat, porozumnět svým osobnostním rysům a zapracovat na všem, co musíte zlepšit. Zároveň jsou důkazem, jak rozmanité osobnosti jako lidé máme. 

Zdroje: www.thesun.co.uk, www.indiatimes.com, themindsjournal.com