Síla optických iluzí

Svět optických iluzí vám může poskytnout cenné informace o vašich povahových vlastnostech, o tom, kdo jste a jaké jsou hlavní rysy vašeho charakteru. Příkladem je i náš obrázek. Ten odhalí, zdali jste bezstarostní nebo opatrní.

Není na tom nic složitého. Stačí se soustředěně zadívat na náš obrázek a vybrat motiv, který vidíte jako první. Na výběr máte ze tři možností. Můžete spatřit strom, tygra na stromě nebo spícího tygra. 

Psychologové popisují mozek jako superpočítač, který je mimořádně inteligentní a který je také  závislý na našem zraku. Vše, co spatří naše oči, si mozek zpracuje po svém a následně vytvoří své vlastní chápání světa. 

Optické iluze často předkládají mozku protichůdné informace, které zpochybňují jeho obvyklé interpretace. První dojem, který mozek vytvoří během prvních sedmi sekund, se stává klíčovým aspektem analýzy optických iluzí.

Nyní si na chvíli soustředěně prohlédněte náš obrázek. Pak vyberte přesně ten motiv, který se vám v prvních sedmi vteřinách zjeví před očima.

Co vidíte? 

Pokud jste jako první spatřili strom, máte bezstarostného ducha. Žijete tady a teď a jakákoliv myšlenka na budoucnost ve vás vyvolává nejistotu. Jste veselý, optimisticky založený člověk, který se v životě našel potřebnou rovnováhu. 

To, co spatříte jako první, o vás odhalí nečekanou pravdu:

Zdroj: Youtube

Právě ta značí, že plně chápete tenkou hranici mezi bezstarostností a lehkomyslností. To se projevuje také na vaší povaze, kdy jste rovným dílem opatrní i lehkovážní. Přesně takoví se cítíte dobře. 

V případě, že jste spatřili tygra na stromě, patříte mezi nadmíru opatrné jedince. Než se do čehokoli pustíte, ať už jsou to vztahy nebo práce, vše si pečlivě promýšlíte a plánujete. Zvažujete možná pro i proti. 

Stejným způsobem hodnotíte své okolí. Myslíte dopředu, vynikáte v plánování a ztělesňujete toho nejvíc opatrného jedince, abyste se vyhnuli možným nástrahám.

Pokud jste spatřili spícího tygra, máte tendenci soustředit se na více příležitostí najednou. Velkoryse přijímáte vše, co vám život nabízí. Vaší devizou je, že všechno děláte nadmíru pečlivě, protože si věříte, že to zvládnete.

Máte zkrátka pro strach uděláno. Jste vážní a aktivní, k životu přistupujete cílevědomě a nejste ochotni nechat si proklouznout žádnou příležitost mezi prsty. Směřujete vysoko a jste pro to ochotní udělat nemožné. 

Přestože nás tyto testy plně nedefinují, jsou možností, jak sami sebe lépe poznat, zlepšit se v tom, v čem musíme a pochválit se za vše, v čem vynikáme.

Zdroje: www.timesnownews.com, www.jagranjosh.com, timesofindia.indiatimes.com