Jste snílek?

Když se podíváte na složité detaily noční oblohy zdobené hvězdami, bruslaři a nebeskými bytostmi s lucernami, co vnímáte jako první? Právě to je totiž důležité pro rozpoznání, zdali jste snílek, nebo zda uvažujete spíše racionálně. 

Pokud váš zrak jako první upoutaly hvězdy, možná budete označení za snílka. Svá přání si představujete ještě sdříve, než je začnete uskutečňovat. Máte tvůrčí talent, který je umírněný logickým plánováním. 

Ale nebojte, vy nejste pouhý snílek. Dalo by se říct, že jste skutečný vizionář, který se ve světě pohybuje se směsí představivosti a pragmatismu. Máte tak vše, co je potřeba. 

Pokud však vaši pozornost jako první upoutali bruslaři, vládne vám čistě racionální mysl. Jste plně zakotvení v realitě, jakýmkoliv iluzím se obloukem vyhýbáte a s nadhledem sobě vlastním přijímáte jasnost černé a bílé. 

Váš smysl pro detail a bystré vnímání okolí vás označují za „velkého myslitele“, který umí rozeznávat nuance života, aniž by podléhal fantaskním rozptýlením. To je na jednu stranu skvělé, na druhou stranu vám to ale brání mít skutečné sny. 

V případě, že vaše pozornost padla na nebeské bytosti, jste cílevědomý člověk. Máte sklon působit jako přirozený vůdce, který si klade vysoké cíle a dosahuje úspěchů. Obě strany vašeho mozku vám fungují tak akorát. Jste kreativní jedinec, pro kterého má logika zásadní význam. 

Osobnostní rysy

Obrazy optických iluzí Roberta Gonsalvese nejsou pouhými malbami. Slouží jako brána do naší psychiky, ve které se odrážejí kognitivní tendence a osobnostní rysy každého z nás. Prostřednictvím souhry světla, stínu a vnímání nás tato díla vyzývají, abychom zpochybnili naši realitu a ponořili se hlouběji do zákoutí naší mysli.

Tyto optické iluze vás donutí zpochybnit vaši realitu:

Zdroj: Youtube

Gonsalvesova tvorba však přesahuje rámec tohoto jedinečného mistrovského díla. Jeho repertoár se hemží optickými klamy, které dráždí smysly a podněcují intelekt. Každý tah jeho štětce slouží jako katalyzátor introspekce a vybízí diváky k odhalení záhad ukrytých v jeho umění.

Optické iluze jsou totiž víc než jen vizuální anomálie. Jsou to psychologické experimenty, které zkoumají hlubiny lidského poznání. Manipulací s vnímáním a zpochybňováním našich předsudků nabízejí vhled do složitého fungování mysli.

Až se tedy příště setkáte s optickou iluzí, zastavte se a na chvilku se zamyslete. Vnímejte, co vidíte a zjistěte, co přesně to o vás vypovídá. Ať už jste snílek, realista nebo něco mezi tím, přijměte složitost své psychiky a kochejte se krásou iluzí, které nás obklopují.

Ve světě, kde je realita často neuchopitelná, možná není nejvěrnějším odrazem nás samých to, co vidíme, ale to, jak to vnímáme. 

Zdroje: www.safalta.com, timesofindia.indiatimes.com, www.jagranjosh.com