Síla optických klamů

Optické iluze nejsou pouhým nástrojem, jak se zabavit, pronikají hlouběji a dávají nám možnost odhalit skryté aspekty naší osobnosti. Příkladem je i náš obrázek. Co přesně na něm vidíte? Podmanivé umělecké dílo s podzimní tematikou, které napoví, jak na tom jsme s pracovní morálkou, komunikačními dovednostmi nebo laskavostí. 

Zároveň ale odhalí i všechny vaše potenciální nedostatky. Tato optická hádanka zaujala zejména ty, kteří jsou známí svou precizností. Slibuje přesný rozbor toho, jací jsme a upozorňuje na skryté nedokonalosti našeho charakteru.

Tento psychologický test se rychle stal virální senzací. Přitom na něm není nic složitého. Stačí se na obrázek pozorně zadívat po dobu několika vteřin a vybrat motiv, který uvidíte jako první. 

Na výběr máte ze dvou možností. Můžete spatřit podzimní strom nebo tvář tygra. To, co zvolíte, následně odhalí vše, co o sobě potřebujete vědět.

Strom nebo tygr?

Autorkou optického klamu je Mia Yilin, specialistka na optické iluze. Yilin je známá pro svůj neobyčejný talent dešifrovat osobnostní rysy každého z nás. Její optická iluze opět zanechala online publikum v úžasu. „Bylo to děsivě přesné, až znepokojivé," zněl jeden z komentářů. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Ti, kteří jako první spatřili strom, se řadí spíše mezi vlky samotáře. Váží si své samoty a vynikají nezávislým myšlením. Jsou to lidé, kteří se vyhýbají davu. „Libujete si v nezávislosti a diktát druhých je pro vás noční můrou. Vaše odhodlání nezná mezí, jakmile si stanovíte cíl, nezastavíte se před ničím, dokud jich nedosáhnete," uvádí Yilin. 

Přesto je potřeba naučit se sdílet své emoce s okolím. Nebát se říct, co skutečně cítíte. Jen tak se vám podle Yilin bude skutečně dařit. 

Pokud jste ale jako první spatřili tygra, disponujete dobrosrdečností a vřelostí, zejména ve vztazích. „Na ostatní působíte aurou klidu a nonšalance, i když se potýkáte s vnitřním neklidem," uvedla Yilin. 

Projevujete neochvějnou podporu přátelům a rodině, jste velmi společenský člověk. Přesto je nutné, abyste mysleli i sami na sebe. Pokud tak neučiníte, bude vás to zbytečně vyčerpávat. Je potřeba najít rovnováhu. 

Zdroje: www.express.co.uk, www.timesnownews.com, www.thesun.co.uk