Vina obou

Je zcela normální, že se po skončení vztahu cítíte nicotně a hledáte důvody, proč vás partner opustil. Neustále se sami sebe ptáte, v čem jste chybovali, co jste udělali špatně nebo zdali jste dost krásní. 

Za konec vztahu ale nejste zodpovědní jen vy. Stejnou měrou za něj může i váš partner. Úspěch a neúspěch partnerského soužití se skutečně odvíjí od vás obou. 

A to je klíčovým aspektem spokojeného soužití. Někdy je však těžké, abychom si v záplavě emocí a momentální nedostatečnosti přiznali chyby druhé strany. Jenže dynamika vztahu, jeho vzestupy i pády mohou být důležitým faktorem v rozpoznání, proč vztah nevyšel a co přispělo k jeho konci. 

Sebereflexe vztahu může pomoci odhalit varovné signály a provést potřebné změny. Jedním ze zajímavých způsobů, jak to zjistit, je náš test osobnosti. 

Není na něm nic složitého. Stačí se po dobu několika vteřin pozorně zadívat na obrázek a vybrat motiv, který spatříte jako první. Ten prozradí hlavní důvod, proč vás partnerky opouštějí. 

Co vidíte? 

Při analýze vašich vztahů je dobré zaměřit se na vlastnosti, které mohly ovlivnit vaše minulé rozchody. S tím vám pomůže náš test. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Pokud vás jako první zaujalo jablko, jste typ člověk, který si cenní samoty. Ve vztahu potřebujete osobní prostor. Pro spoustu partnerů to však může představovat zásadní problém. Ne každý partner to akceptuje a ne každý si o osobní prostor umí říct. Vždy je nutné komunikovat. Je lepší vyjádřit své potřeby předem, než své pocity potlačovat a riskovat, že později hrnec vašich emocí přeteče a vy bouchnete.

Pokud jste jako první spatřili vázu s květinami, hlavním důvodem vašich rozchodů je pravděpodobně snaha o dokonalost. Pokud se přistihnete, že tomu tak skutečně je, ať u vás samotných nebo u druhých, promluvte si. Perfekcionismus může vést k nerealistickým očekáváním, takže je pro každého náročné jich dosáhnout. Musíte pochopit, že nikdo není dokonalý, a přijetí nedokonalostí může do vašeho života vnést více radosti.

V případě, že jste jako první viděli tvář, máte přirozený sklon navazovat kontakty s novými lidmi. Právě tento fakt však může negativně ovlivnit váš vztah. Sklon k bloudění nemusí nutně znamenat, že máte v úmyslu partnera podvádět nebo se do někoho zamilovat, přesto je však tato vlastnost vždy výzvou. Pro udržení zdravého a fungujícího vztahu je zásadní důvěra. Tak na to myslete. 

V případě rozchodu jsou vinní a zodpovědní oba. K tomu, aby vztah fungoval, je zapotřebí tolerance a pochopení druhého. Jen tak máte šanci najít v budoucnu trvalé partnerství.

Zdroje: citymagazine.si, timesofindia.indiatimes.com, www.theatlantic.com