Síla vizuálních hádanek

Vizuální hádanky nejsou jen zdrojem zábavy ve chvílích, kdy se nudíme. Nabízejí zajímavý pohled na kognitivní procesy každého z nás. Právě tím mohou osvětlit základní rysy naší osobnosti. Přesněji řečeno, zdali jsme společenští motýli nebo introverti.

Náš mozek je obdivuhodně flexibilní v interpretaci světa kolem nás. Optické iluze pak mohou odhalit, jak křehký tento proces může být. Optické klamy manipulují s naším zrakovým smyslem a  nutí nás vidět věci, které nemusí existovat. 

Jejich kouzlo tkví také v tom, že dva lidé se mohou dívat na stejnou optickou iluzi a vnímat ji každý zcela odlišně.

Jednu z takových iluzí nedávno sdílela na TikToku Mia Yilin, specialistka na optické iluze. Yilin již mnohokrát překvapila své publikum naprosto přesnou definicí konkrétních osobnostních rysů. Na obrázku, který představila, je působivá kompozice modré a bílé barvy. Tvoří ji dva různé motivy: lev a dvě zebry. Motiv, kterého si všimnete jako první, odhalí, jako moc máte rádi společnost. 

Co vidíte? 

Pokud jste jako první spatřili dvě zebry, jste komunikativní člověk, který rád navazuje nová přátelství. Rádi se bavíte a žádné téma vám není přítěží. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Máte mimořádnou schopnost rozpoznat, co chtějí ostatní slyšet, a díky tomu vám jakákoli společnost leží u nohou. Velké množství "přátel" vám ale podle Yilin brání se otevřít. Vaše konverzace jsou povrchní. Své skutečné myšlenky a emoce si necháváte pro sebe. 

V případě, že jste jako první spatřili lva, jste spíše introvert vyhledávající samotu. Příležitostná společenská setkání vám nevadí, představa, že tímto způsobem budete trávit každý den, je pro vás ale noční můrou. 

Vážíte si osamělých chvil, které jsou jen a jen vaše. Velké množství lidí, nadměrný hluk a neustálé mluvení vám nedělají dobře. 

Optická iluze "lev a zebry" si na TikToku rychle získala svou pozornost. Lidé žasli nad správností Miiných odhadů. "Vždycky se trefíš" a "Úžasně přesné," zněly některé z komentářů pod videem. 

Optické iluze jsou výzvou pro naše vnímání. Nechávají nás přemýšlet o složitostech lidské mysli. Připomínají nám, jak pozoruhodným a složitým orgánem je náš mozek a jak každý analyzuje svět kolem sebe svým vlastním - neotřelým - způsobem.

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.msn.com