Kdo přesně jste

Psychologické testy jsou skvělým nástrojem, jak se ve chvílích nudy zabavit a také zjistit víc o tom, kdo jsme. 

Příkladem je i náš obrázek. Jsou na něm vyobrazené 4 různé druhy stromů. Ten, který s vámi nejvíce rezonuje, následně prozradí více o vaší osobnosti. 

Přesněji řečeno se dozvíte, zdali jste optimista nebo máte spíše sklony k tomu myslet negativně. Nevěříte? Pak není nic snazšího, než si to vyzkoušet a zjistit, jak přesné to je.

Někdy si totiž ani neuvědomujeme, jak moc se zlobíme na svět kolem nás, jak všechny přátele považujeme za zlé a nepřející, nebo jak moc si stěžujeme, že nás nebaví práce, kterou děláme. 

Důvodem však můžeme být my sami a naše charakterové nastavení. V okamžiku, kdy to zjistíme, tak máme skvělou příležitost to změnit. 

Váš strom

Psychologické testy vám mohou pomoci přenastavit dosavadní rozpoložení a změnit svůj život k lepšímu. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Není na tom nic složitého. Stačí se po dobu 1 minuty zadívat na náš obrázek a vybrat přesně ten strom, který se vám nejvíce líbí. 

Pokud vaše volba padla na strom č. 1, pak máte sklony být spíše pesimista. Vychází to z vašeho až příliš romantického pohledu na svět, kdy si často nasadíte růžové brýle a odmítáte vidět realitu všedních dnů. To je ale špatně. Pokud nejste spokojení ve svém životě, je třeba ho za pomoci vlastního přičinění změnit a ne se zlobit na to, jak je zlý. 

Volba stromu č. 2 o vás vypovídá, že se na svět díváte realisticky. Jste schopní zhodnotit všechna pro a proti a jakýkoliv neúspěch berete jako způsob, jak se posunout a zlepšit v tom, co je potřeba. Povahou jste spíše optimisti. 

Pokud jste si zvolili strom č. 3, pak jste takový optimista, kterému tento fakt může být na škodu. Všechno a všechny vítáte doslova s otevřenou náručí. Ne každý je však stejný jako vy a tento fakt vás může přivést do situací, kdy vás ostatní díky vaší dobrosrdečnosti začnou využívat. Zkuste být více obezřetní a nevěřte každému, koho potkáte. 

Volba stromu č. 4 představuje člověka, který to má půl na půl. Laicky řečeno to znamená, že jste pesimista a optimista úplně stejným dílem. Vaše nálady se díky tomu střídají jako den a noc. Zatímco se jeden den na všechno díváte jako na sklenici, která je napůl plná, druhý den vám úsměv na rtech nevykouzlí nic. 

Zdroje: namastest.net, www.buzzfeed.com, www.restore.org.uk