Mistr Fura

Už 33 sezón je otec Fura tváří kultovního pořadu Pevnost Boyard, který diváky uchvacuje svým důvtipem a intrikami. A téměř stejně dlouho ztělesňuje Yann Le Gac tuto kultovní postavu, o níž si nejspíš ani on sám nikdy nepředstavoval, že bude po tři desetiletí určovat jeho kariéru.

Než se Yann Le Gac objevil na břehu La Rochelle jako otec Fura, jeho sny ho vedly zcela jinou cestou. Věnoval se tanci. Le Gac se vzdělával v různých tanečních formách, včetně klasického tance u proslulého Serge Golovina v Paříži a později u Maurice Béjarta v Bruselu.

Jeho talent ho zavedl na prestižní scény po celém světě. Fyzická náročnost tance ho však nakonec přivedla k herectví, k čemuž mu dopomohlo setkání s uznávaným agentem Dominiquem Besnehardem.

V rozporu s obecným přesvědčením nebyl Le Gac původním otcem Furasem. Do seriálu Pevnost Boyard nastoupil v jeho druhé sezóně, kdy nahradil belgického herce Michela Scourneaua. Kolem Scourneauova odchodu se objevily nesrovnalosti, někteří se odvolávali na smluvní spory, jiní poukazovali na neshody v produkci. 

Le Gacův příchod však přinesl bezproblémovou souhru s postavou díky jeho rozmanitému původu. Když Le Gac poprvé oblékl plášť otce Furase, nepředpokládal, že v něm bude působit tři desetiletí. 

Jak vypadá dnes

Zpočátku to považoval za jednorázovou záležitost, ale brzy zjistil, že se stal součástí jedinečného pořadu, který diváci po celém světě milují. Přes počáteční výhrady kolegů k televizní produkci Le Gacovi jeho odhodlání k roli vydrželo, a to i přes nabídky věnovat se jiným uměleckým aktivitám.

Otázky otce Fury: 

Zdroj: Youtube

Role otce Fury přinesla Le Gacovi nejen slávu, ale především uznání diváků po celém světě. Jeho schopnost být zároveň moudrým a tajemným, stejně jako vtipným a charismatickým, udělala z otce Fury nezapomenutelnou postavu.

Le Gac v ikonické roli vytrval i přesto, že jde o fyzicky náročnou formaci. Ztvárnění této postavy není jen otázkou herectví. Složitý make-up a těžkopádné oblečení vyžadují pečlivou přípravu.

Le Gac strávil spoustu času zdokonalováním charakteristického hlasu postavy. Navzdory pokrokům v kostýmech zůstává i nadále tato role pro Le Gaca životní výzvou, kterou však herec zvládá s naprostou dokonalostí.

A to i přes to, že samotná přeměna Le Gaca ve vychytralého staříka trvá maskérce déle než hodinu. Když se otec Fura objeví na obrazovce, diváci vidí všestranného umělce, který je i v pokročilém věku plný vášně a energie. 

Až příště zapnete televizi a v ní poběží jeden z dílů Pevnosti Boyard, vzpomeňte si na Yanna Le Gaca, muže, který za tajemstvím této ikonické postavy stojí. Jeho příběh je důkazem toho, že za každou maskou může být skryto daleko více, než je na první pohled patrné. 

Otec Fura dnes:

Zdroje: www.themoviedb.org, zivotopis.osobnosti.cz, fr.wikipedia.org