Záhada z vesmíru

Do ruské vesnice Otradnesnky ležící na Sibiři dopadl záhadný předmět. Nikdo zatím netuší, co je zač. Objevil se nedaleko tamního lesa. Váha předmětu se odhaduje na necelých 200 kg. 

Objev záhadného předmětu rozpoutal celou řadu konspiračních teorií. Události se chytli hlavně místní novináři. Ti tvrdí, že jde s velkou pravděpodobností o balistickou raketu. Spekuluje se však také, že jde o část spadlé družice Meridian. 

Konspiračním teoriím není nakloněná NASA ani ruská Federální kosmická agentura. Rusové tvrdí, že „Objekt není raketa ani kosmická loď, ale konečné závěry bude možné učinit až po jeho prozkoumání."

V tom jsou za jedno s vědci NASA. NASA se vyjádřila, že záhadná titanová konstrukce, která se ve vesnici Otradnesnky objevila, skutečně není družice, raketa nebo dokonce kosmická loď. „Objekt téměř jistě nesouvisí s kosmickou lodí," uvedl Nick Johnson, vedoucí úřadu NASA pro orbitální odpad.

Rusové záhadný předmět "odklidili" z cesty a snaží se přijít na to, jaký je jeho původ. 

Vědci netuší

Záhadný titanový předmět objevili jako první obyvatelé vesnice Otradnesnky. Nacházel se kousek od lesa. Po nahlášení se pustili do práce vědci, kteří jsou však zatím bezradní. Jediné, co prokázali, že titanový předmět nijak neškodí. Uvnitř ani vně něj nebyla změřená žádná hodnota radiace. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Titanová konstrukce však není první záhadou tohoto typu, která se kdy na ruském území našla. Zhruba dva roky zpátky se zde objevil jiný záhadný předmět, ze kterého si jeden ze sibiřských medvědů dokonce udělal přístřešek. 

Vědci i nadále zkoumají každou část předmětu. Hledají vodítko jeho skutečného původu. „Nevypadá ani jako část nosné rakety, která spadla z oběžné dráhy. Bez lepších fotografií a dalších údajů však nemůžeme být v našem úsudku jednoznační. Například datum pádu objektu je životně důležité, ale neviděl jsem o něm zmínku," dodal Johnson. 

Objevila se však i hypotéza, že pokud záhadný předmět nepochází z vesmíru, mohl by být součástí utajované zbraně. Obrovské množství titanu, které se na jeho stavbu použilo a také přesnost, s jakou je vyrobený, by tomu dle všeho mohlo nasvědčovat. 

Pokud tomu tak je, bylo by dobré přijít na to, proč se zbraň objevila právě v ruské vesnici, kde vyděsila většinu místních obyvatel. 

Zdroje: www.livescience.com, gizmodo.com, www.nbcnews.com