Beran (21. 3. – 20. 4.)

Milí Berani, na jednu stranu jste zábavní, milí, vzrušující a na druhou stranu lehce pichlaví. Jako ohnivé znamení dokonce občas působíte bojovně. Ovšem každý, komu se otevřete, pozná, že jste neuvěřitelně přátelští. Pokud vás stále žádné ovoce nenapadá, napovíme, opuncie. Tenhle kaktus je sice pořádně pichlavý navenek, ale uvnitř úžasně sladký a lahodný.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci patří k oblíbeným lidem zejména pro svou energii a fakt, že si na své blízké vždy udělají čas. Pro Býka je typická shovívavost a jakási dekadence. Symbolem zejména druhé vlastnosti je hroznové víno. A jak víte, hrozny se zpracovávají na víno, které časem zraje. A přesně tak se to má i s Býkem.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Ke znamení Blíženců patří banán. A víte proč? Protože je chutný, oblíbený a je častou součástí smoothie s dalším ovocem nebo jinými přísadami. Stejně tak Blíženci zapadnou do jakékoli společnosti a nedělá jim problém se skamarádit s kýmkoli.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Rak se řídí měsícem, který představuje symbol božské ženskosti a plodnosti. Kdo tipoval, že Rakovým ovocem je meloun, uhodl správně. Je v něm i další symbolika faktu, že ho lze rozdělit na více kousků a sdílet, což je příznačné pro Raka, který je velmi štědrý a rád nabídne svým blízkým co má.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Vybavte si Lva, sluneční znamení zvěrokruhu, které září všude tam, kam přijde, a je také velmi oblíbené. Proto k němu pasuje krásně oranžový pomeranč. Stejně jako se tohle ovoce hodí do spousty nápojů a pokrmů, i Lev je kompatibilní s různými prostředími nebo situacemi.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny patří mezi nejzdravější znamení zvěrokruhu. Proto se k nim hodí jablka, která bychom podle známého přísloví měli jíst alespoň jedno denně. Jak je vidět, Pannám pomáhají dokonale.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Zatímco Panny jsou nejzdravější, Váhy se řadí k nejoblíbenějším znamením celého horoskopu. Jsou to takové příjemné osoby, které najdou společnou řeč s kýmkoli. A protože jsou Váhy rovněž velmi pohostinné a přátelské, hodí se k nim ananas, který je symbolem právě pohostinnosti a přátelství.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Pokud si chcete užít granátové ovoce, musíte nejdřív překonat slupku, pak pracně vydolovat jednotlivá semínka. Jinými slovy, celkem se nadřete. A přesně takhle se to má i se Štírem. Prolomit jeho ochranný obal není snadné, ale pokud se tak stane, získáte přítele navždy.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Tohle znamení zvěrokruhu představuje lukostřelec, kentaur třímající luk a šíp, kterými míří k nebi. Význam zobrazení je jasný. Střelec vždycky jde za svými sny. Je to znamení cestovatelů a někde v dáli na něj čeká marakuja neboli mučenka, exotické ovoce, stejně lákavé jako Střelcovy vášně.

Kozoroh ( 22. 12. – 20. 1.)

Zacpěte si nosy, přichází durian. Tohle ovoce totiž páchne – a dokonce se na nějakých místech kvůli svému odéru nesmí konzumovat, ani tam nosit. Rozhodně tím nechceme říct, že Kozorozi smrdí, to vůbec ne, navíc mnozí z nich spíš připomínají navoněné manekýny. Důvod je spíš v tom, že Kozorozi, stejně jako durian, který má ve skutečnosti lahodnou chuť, jsou tak trochu nepochopení společenští outsideři.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Tak jako, co si budeme povídat, tenhle individualista přece nemůže mít vedle sebe třeba rybíz. A ono taky ne. Nejdřív tedy je třeba říci, že výjimečnost Vodnářů nesedí každému. Stejně tak si hodíme korunou, jestli vám bude chutnat jejich ovoce Star Fruit neboli karambola. Jeho chuť připomíná směs hrušek, jablek, citrusů a hroznového vína. Neobvyklé. Stejně jako Vodnáři...

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou takové milé, jemné a romantické znamení. Jako jahody, které symbolizují čistotu, smyslnost, hojnost a skromnost, což zcela odpovídá právě znamení Ryb. Ostatně, zeptejte se nějaké Ryby, jaké ovoce má nejraději, ve většině případů odpoví, jahody.

Zdroje: collective.world, stylecaster.com