Padající oční víčka nejsou nic příjemného. Nejde jen o estetickou stránku věci, ale též o zdravotní a praktickou, protože kvůli převislým víčkům hůře vidíme. Omezuje se naše zorné pole, a proto mohou být pokleslá víčka i zdravotním problémem.

Jemná kůžička očí může spadnout natolik, že leží na řasách. To může narušit optickou osu vidění. Na vině je samozřejmě stárnutí, úraz, porušení nervů, nebo i nemoc.

Pokud začínáte pozorovat první známky stárnutí, nemusíte propadat panice. Známe několik triků, které dokážou tento nepříjemný proces zastavit.

Zdroj: Youtube

Nepodceňujte odpočinek

Pokud má něco zcela zásadní vliv na naše zdraví, psychiku a vzhled, je to právě spánek. Nedostatek spánku má velký vliv na předčasné stárnutí pleti.

Dlouhodobý nedostatek spánku způsobuje stárnutí pokožky, a to hlavně na křehkou kůži očního okolí. Proto může zásadní změna životního stylu udělat větší službu než estetický zákrok.

Pitný režim

Hydratace organismu je zcela zásadní. Nejen že dostatek vody ovlivňuje celý chod lidského těla, ale má vliv především na stav naší pokožky.

Dostatečný pitný režim zabraňuje povadnutí kůže, vysušení pleti a tvorbě vrásek. Pijte denně minimálně 2 litry vody. Naopak na pleť vůbec nemá dobrý vliv alkohol, ten ji totiž vysušuje.

Zázračné vajíčko

Možná vás překvapí, že kosmetický zázrak najdete u sebe doma v ledničce. Vaječný bílek vrátí stárnoucím víčkům jejich pružnost. A nejen jim. Má blahodárný vliv na celý obličej.

Bílek vypne pleť, eliminuje drobné vrásky i jizvičky, a rozzáří obličej. Nejlepší je vyšlehat z bílku sníh, a ten aplikovat na čistou pleť. Můžete sníh navrstvit na víčka, obličej i krk.

Po deseti minutách umyjte vlažnou vodou, ideálně žínkou a jemně osušte obličej. Po té se hodí nanést lehký hydratační krém.

Regenerující Aloe Vera 

Jednou z nejúžasnějších rostlin je aloe vera, která pochází pravděpodobně z Arábie, nebo oblasti povodí Nilu. Tato rostlina má mnoho zdravotních přínosů. Poradí si totiž s kožními problémy, od reakcí, spálení pleti od sluníčka až po nevzhledné pupínky a vyrážky.

Při ztrátě elasticity jemné kůže v okolí víček, je vynikajícím přírodním pomocníkem. Gel z aloe si můžete koupit v obchodě, nebo si můžete pořídit v květináči živou kytku domů.

Když rozříznete podélně tlustý dlouhý list rostlinky, můžete z něj vymačkáním získat minimálně 1 čajovou lžičku gelu. Doporučuje se smíchat ho s trochou jogurtu. Poté naneste na víčka a okolí očí, nechte směs působit cca 20 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Uklidňující Heřmánek

Jednou z nejpoužívanějších bylinek je Heřmánek. Používá se od pradávna nejen při různých onemocněních, jako je nachlazení nebo chřipka, ale i jako obklad na potíže s pokožkou. Má uklidňující a hojivé účinky. Na víčka můžete použít přímo čajové pytlíčky, které přelijete horkou vodou, aby se směs uvnitř stala aktivní.

Studená voda

Studená voda působí blahodárně na celý náš organismus. Pokožku totiž prokrvuje a zlepšuje její elasticitu. Při pravidelném sprchování studenou vodou se zlepšuje tonus celého těla a může se zlepšit například i stav celulitidy. Pokožka celého obličeje včetně víček se vypíná po takovém ranním osvěžení.

Okurkové obklady

Možná vás překvapí, že tato běžná zelenina má v sobě vysoký podíl vitamínu C. Právě tento antioxidant je velmi důležitý pro tvorbu kolagenu. Určitě jste si už někdy v životě dávali kolečka okurky na unavenou pleť nebo kruhy pod očima. Vyzkoušejte si dát tenký plátek na 10 minut na víčka. 

Zdroje: www.alternativnimagazin.cz, www.idnes.cz