anomalien.com, news.russia.postsen.com

Soška nalezená na Sibiři byla údajně objevena tak, že horníci pracovali s bagrem, když na tuto na první pohled děsivou sochu narazili. Podivná socha ženy v jakési kápi, připomínající smrtku, má však skrytá křídla a třímá meč a štít. I proto ji bylo přiznáno, že se zřejmě jedná o padlého anděla. Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Monstrózní socha padlého anděla

Jak vidíme na videu, socha je poměrně velká a v jistém směru připomíná i halloweenské dekorace. Bagr ji před sebou hrne tak, že to vypadá jako smutný pohřební pochod. Mužský hlas na videu říká, že sám neví, o jakou sochu se jedná, ani o co jde. Při detailním pohledu zezadu vidíme i obrovská křídla. Když se dělník vedle sochy postaví, vidíme, že je v nadživotní velikosti.

Socha byla v dole „vždycky“

Když byla zveřejněna první zpráva o nálezu, stálo v ní, že se "o nález zajímají vědci a řeší se otázka jeho dalšího transportu". Na videu je rovněž slyšet, jak se muži smějí a radují. Očekávají, že přiletí vrtulník speciální služby, aby sošku odvezl na zkoumání. Poté bylo vydáno poněkud podivné oficiální prohlášení místních úřadů, že socha se vždy nacházela v uhelném dole, aniž by bylo přidáno jakékoli další vysvětlení.

Jedná se snad o jakousi českou svatou Barboru, patronku havířů? To těžko…

Samozřejmě, že socha vzbudila četné spekulace na sociálních sítích.

Podvrh, nebo památka?

Jak se shodují názory na sociálních sítích, lidé si myslí, že socha je velmi starobylá a vypadá jako živá. Stejně časté jsou ale i skeptické pohledy, které tvrdí, že se jedná o podvrh.

Socha byla nalezena přesně 340 kilometrů od místa Zey u Amuru, proto se nahrávka stihla rozšířit na sociálních sítích Amurské oblasti a Jakutska. Někteří místní obyvatelé nevěří vlastním očím a jsou z nálezu velmi zaskočeni, až šokováni. Někteří dokonce vyjadřují obavy a tvrdí, že mají strach a necítí se dobře.

Nakonec se ale přece jen ukázalo, že video se „starým padlým andělem“, je skutečně podvrh.  „Příběh o andělovi byl nafouknutý. Soška bez majitele ležela dlouho ve směnném táboře, až se neznámí rozhodli udělat z ní senzaci," vysvětlila Irina Kičigina, tisková mluvčí uhelného komplexu Elga.

A záhada byla objasněna.