culturacolectiva.com, www.ancient-origins.net, en.wikipedia.org

Chrám Padmanabhaswamy se nachází v Kérale a je pokládán za matku všech záhadných míst. 

V indickém chrámu je 6 trezorů

Podle dochovaných pověstí je chrám Padmanabhaswamy místem s nadpřirozenými schopnostmi. Sídlo svatosti a božství par excellence. To je však pouze malá část toho, co tento objekt skutečně ukrývá. 

V podzemí chrámu se nachází tajemstvím opředená komnata s mimořádně hrůznou historií.

Zmínky jsou zaneseny již ve svatých spisech. Již tehdy byl chrám Padmanabhaswamy opěvován zbožnými muži, jež v dobách dávno minulých kráčeli po indické půdě. Chrám Padmanabhaswamy otřese smysly všech, jež se dostanou do jeho blízkosti. Alespoň se to říká. Pokud se kdokoliv rozhodne narušit intimitu chrámu, stihne ho kletba v podobě smrti.

Indická svatyně je jedním z nejuctívanějších příbytků Maha Višnua, hinduistického božstva. Tomu je chrám Padmanabhaswamy také zasvěcen.

Právě zde Bůh přebývá v poloze vleže na zádech na obřím hadovi Shesha, s lotosem připevněným stonkem k Pánovu pupku a na božském květu sedí Pán Bramha. V sanctum sanctorum jsou přítomny také dvě Šrí Višnuovy manželky, Šrí Déví a Bhu Déví, což je sám o sobě vzácný úkaz.

Základ chrámu byl postaven již v 6. století n. l.. Trvalo však několik dalších století, než ho zvelebili travankorští králové. Právě travankorská královská rodina je považována za potomky uctívaného světce Kulašechara Alwara

Předpokládá se, že chrám Padmanabhaswamy byl postaven obdobným způsobem jako jeho o něco slavnější "bratr" chrám Šrí Adikesavaperumal v Thiruvattaru.

Trezor B skrývá poklad za miliardy. Vláda má hrůzu ho otevřít

Již v roce 2011 podal Sundarajan, vysloužilý důstojník IPS, žádost k Nejvyššímu soudu, aby došlo k inventarizaci neznámé chrámové "pokladnice". Nejvyšší soud jmenoval sedmičlenné sdružení, které mělo za úkol prozkoumat veškeré nezapočítané bohatství chrámu a učinit oficiální záznam.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Během práce na inventarizaci však bylo uvnitř chrámu objeveno šest obrovských tajných kallar neboli trezorů. Vědci je pojmenovali písmeny A až F. Dveře ke každému z nich byly vyrobeny ze železa. Šance na jejich otevření však byla více než mizivá.

Nesmírná námaha a dlouho nekončící dřina pak vedly k otevření téměř všech trezorových dveří. Uvnitř na vědce čekalo nemalé překvapení, když objevili pytle plné starobylých zlatých mincí, diamantů, drahokamů, ale také velmi těžké náhrdelníky ze zlata a diamantů.

Jedny dveře se však otevřít nepodařilo. Byl jimi vchod trezoru B. Ten přes veškerou snahu komise o jeho otevření zůstal zamčený. I proto se spekuluje, že právě tento trezor měl pro boha Višnua speciální význam.

Vláda, chrámoví kněží a védští učenci zastávají názor, že jakákoli snaha o odemčení klenby přinese velké neštěstí. Tomu je důkazem i předčasná smrt Sundarajana, žadatele o jejich otevření, jenž zemřel měsíc po podání návrhu. Podobný osud měl pak i další nadšenec, který podal žádost a záhy na to přišel o matku. Kletba chrámu Padmanabhaswamy si zřejmě vybírá svou daň.