Okatá holčička

Právě seriál Jana Eyrová otevřel Magdě Reifové bránu do světa herectví. Jako roztomilá okatá holčička si rychle získala srdce diváků. Zlom v její kariéře přinesl film Páni kluci, vyprávějící příběh třech nerozlučných kamarádů z počátku století. 

Magda v tomto rodinném filmu z roku 1975, inspirovaném příběhy Marka Twaina, ztvárnila postavu Blanky, do které se zakoukal hlavní hrdina Tomáš. Na natáčení i po letech vzpomínala v dobrém: „Sešla se tam hodně výjimečná skupinka lidí,“ uvedla Magda.

Roli Tomáše tehdy ztvárnil Tomáš Dymek, se kterým se Magda znala ze základní školy. Spolu se pak potkali i na dalších projektech, jako například Tajemství proutěného košíku z roku 1977, Leť, ptáku, leť natočeném v roce 1978 a Indiáni z Větrova z roku 1979.

Magda se objevila také ve filmech Jak se točí Rozmarýny, Brácha za všechny peníze z roku 1978 a Ať žijí duchové!. S každým dalším televizním počinem se stávala neodmyslitelnou součástí dětského filmového světa. Byla talentovanou dětskou herečkou, která kromě herectví krála na kytaru a na klavír, zpívala a malovala. Ve volném čase ráda jezdila na koních, chodila do kroužku keramiky a pěstovala kaktusy. 

Jak vypadá dnes?

Ačkoliv Magda o studiu na konzervatoři zprvu neuvažovala, osud ji tam nakonec zavál. „Že si podám přihlášku na konzervatoř za mě rozhodl ředitel základní školy, dokonce mě v ten přijímaček uvolnil z vyučování,“ uvedla Magda. 

Podívejte se, jak vypadá „Blanka“ z filmu Páni kluci v téměř 60 letech: 

Zdroj: Youtube

Na konzervatoř se dostala hned na poprvé, bez jakékoliv větší přípravy. Během studia pak Magda natočila další úspěšné filmy, jako například V podstatě jsme normální. Konzervatoř Magdě kromě herectví otevřela cestu také k divadlu.

První angažmá, které dostala, bylo v divadle E. F. Buriana. Vidět jste ji mohli také ve hře Hello, Dolly! na prknech Hudebního Divadla v Karlíně, kde ukázala svůj pěvecký talent. Po mateřské dovolené vystupovala s divadelní společností Háta. 

Hudbě se Magda věnuje dodnes, na kontě má několik desek s hudbou Zuzany Navarové a texty Jana Vodňanského. Magda se dnes věnuje především dabingu a moderování dětského pořadu Kouzelná školka

Svůj hlas propůjčila řadě postav jako například Fran Fine z oblíbeného amerického seriálu Chůva k pohledání, slyšet jste ji mohli v pohádce Sedmero krkavců, seriálu Tučňáci z Madagaskaru nebo ve filmech Pianista či Moliere

Má tři děti, její nejstarší dceři je dnes už 32 let. Je babičkou svého prvního vnoučka. Ačkoli Magda byla vždy plná elánu a rozdávala pozitivní energii na všechny strany, dlouhou dobu se potýkala se zdravotními problémy. Trápila ji únava, bolesti břicha a časté nevolnosti.

V televizi ji dodnes můžete vídat právě v pořadu Kouzelná školka, kde však nepůsobí jen jako moderátorka, ale také scénáristka. Mimo to je úspěšnou autorkou dětských knížek a nahrává hudbu pro nejmenší publikum. 

Zdroje: www.blesk.cz, paparazzi.cz, m.bizinet.cz