Pavel Horňák se narodil 17. května 1968 v Sokolově a od útlého věku projevoval vášeň k zpěvu. Ve svých patnácti letech vstoupil na scénu se skupinou Kroky, kde jeho talent neunikl pozornosti Františka Janečka, vedoucího kapely Kroky, a dalších producentů. A tím jeho cesta k dívčím srdcím začala… Ale stejně rychle skončila.

Zpěvácká kariéra trvala jen 5 let

Pavel Horňák se rychle vypracoval na sólového zpěváka, oslňujícího publikum hity jako Škola v přírodě a Kdo ví. Pod vedením Františka Janečka a po boku etablovaných umělců, včetně Michala Davida, Arnošta Pátka a dalších, se Horňák stal nejen konkurencí, ale i idolem pro dospívající mládež. Nebyl však ničím výjimečný. Měl hezký a čistý hlas, nijak zvláště se nepohyboval, ale byl vždy usměvavý a publikum ho mělo rádo. Připomeňme si ho v jednom z jeho hitů:

Zdroj: Youtube

Jeho kariéra ve světě populární hudby vrcholila pěti lety úspěchů, během nichž prodal více než půl milionu desek. Přestože se Horňákovi dařilo ve světě hudby, v roce 1989 po vydání posledního alba a s nástupem revoluce rozhodl ukončit hudební kariéru.

Z „pódia“ odešel na práva

Následovalo nečekané rozhodnutí studovat práva na právnické fakultě. V roce 1991 získal titul magistra a později i titul doktora práv. Horňák se nevyhýbal intenzivnímu pracovnímu tempu ani v době studií, jezdil koncertovat se skupinou Kroky a upoutával pozornost svým mladistvým vzhledem. Podívejte se na něj:

Po studiích pracoval jako odborný konzultant v Kanceláři Poslanecké sněmovny, následně se stal soudcem zaměřeným na civilní agendu. Jeho profesionální dráha v právu postupně stoupala a v roce 2019 se Horňák stal soudcem Nejvyššího soudu České republiky. Je předsedou senátu občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR od srpna 2020.

Úspěšná a prestižní kariéra

Věnovaný a pilný student, Horňák se vyhnul spirále slávy a pozornosti médií. A nevyhledává ji ani dnes. I přes vzpomínky na osmdesátá léta, kdy byl symbolem popové hudby, dnes upřednostňuje seriózní práci soudce před návratem na hudební scénu. S manželkou Renatou má dvě děti, dceru Pavlínu a syna Jana, a užívá si svého vlivu a pozice v českém právním systému.

Zdroje:  www.expres.cz/, www.denik.cz, cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Hornak