Ušatý moderátor

Příběh úspěchu Pavla Poulíčka se začal v pátek 4. února 1994, kdy se odvážil zkusit své štěstí a přihlásil se na konkurz do tehdy nově vznikající TV Nova.

V té době byl Pavel Poulíček teprve devatenáctiletým studentem prvního ročníku žurnalistiky, a právě to jej motivovalo k hledání nových příležitostí v mediálním světě. S nadšením mladého novináře konkurz vyhrál a stal se stálicí televize Nova.

"V devatenácti jsem se přihlásil na konkurz Novy. Ani jsem nepředpokládal, že mě přijmou. Do té doby jsem pracoval v rádiu Evropa 2, kde jsem byl vcelku spokojený," přiznal Poulíček.

Jeho kariéra zaznamenala raketový start. Jako sportovní moderátor byl spolu se svým kolegou Václavem Tittelbachem hlavní hvězdou Sportovních novin. Tito dva moderátoři se stali stálicemi sportovní redakce a jejich jména byla synonymem pro kvalitní sportovní zpravodajství.

Pavel Poulíček však nezůstal pouze u moderování Sportovních novin. V průběhu své kariéry měl příležitost moderoval i mnoho přímých fotbalových přenosů a v roce 1999 se stal komentátorem Mistrovství světa v hokeji v Norsku, kde český tým získal zlaté medaile. 

Tato událost byla pro něj velkým zážitkem a ukázala, že Poulíček má talent nejen pro moderování, ale také pro komentování sportovních událostí.

Výborný showman

Pavel Poulíček se také ukázal jako výborný showman, když moderoval oblíbený pořad na Nově s názvem KOLOTOČ. Jeho charismatický a vtipný přístup si rychle získal srdce diváků a zajistil Pavlovi další vlnu popularity. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Po patnácti letech moderování Sportovních novin se Poulíček rozhodl ukončit svou kariéru jako sportovní moderátor. Ačkoli byl jako moderátor velice oblíbený a talentovaný, jak sám uvedl, za tu dobu posbíral dostatek zkušeností a bylo potřeba posunout se dál.

Zkušenosti z Novy pak Poulíček zúročil ve vlastní talk show, kterou krátký čas moderoval na Public TV. Poté nějaký čas pracoval na sportovním zpravodajství TV Prima a působil také jako ranní zprávař na Frekvenci 1.

Dnes se kdysi ušatý kluk ve světě médií už nepohybuje. "Nyní mám svou velkou práci, která se nijak neslučuje s tím, co jsem dělal v minulosti. Svět médií mě absolutně nezajímá. Mám na starosti marketing ve firmě, která se zabývá pořádáním největšího golfového turnaje na evropské tour v České republice," uvedl.

Přesto na časy, kdy byl hvězdou televize Nova vzpomíná s úsměvem. Ač ho osud zavál jinam, jeho jméno bude už navždy spojené s érou Sportovních novin a mnoha dalšími televizními pořady. 

www.extra.cz, www.extra.cz, www.blesk.cz