Smutná realita zesnulého Petera Fondy: Otec Henry ho přehlížel, matka se zabila

Peter Fonda

Peter Fonda

Foto: profimedia

Peter Fonda byl americký herec, který se proslavil rolí ve filmu Bezstarostná jízda. Poslední roky trpěl rakovinou plic, která se mu stala osudnou a dne 16. srpna jí po těžkém boji podlehl. Jméno Fonda je v Hollywoodu proslulé - celá rodina patří k herecké elitě. Peter žil celý život ve stínu svého otce Henryho, kterého, jak později prozradil, vlastně ani neznal.

Kromě Bezstarostné jízdy, kde si zahrál Kapitána Ameriku na motorce, ho můžete znát z filmu Uleeovo zlato. Za oba filmy byl nominován na Oscara, sošku si neodnesl ani jednu. Namluvil také postavu The Truth ve videohře Grand Theft Auto: San Andreas. Otce Henryho Fondu nemusíme ani představovat, legendární herec si zahrál v tolika slavných filmech, že je ani nelze spočítat, ale můžeme jmenovat dva jeho nejznámnější - Hrozny hněvu a 12 rozhněvaných mužů.


Peterova sestra Jane Fonda je držitelka dvou Oscarů a to za filmy Klute a Návrat domů. Divákům je přesto známější z filmů jako Příšerná tchyně nebo Mládí. Aktuálně ji můžete vidět v seriálu Grace a Frankie. Nesmíme zapomenout i na Peterovu dceru Bridget, která se věnuje stejnému řemeslu a objevila se například ve třetím díle Kmotra nebo kultovním thrilleru Spolubydlící.

◀ PŘEDCHOZÍ ČÁST
Část 1/13
DALŠÍ ČÁST ▶

Akční letáky