Poznávacím znamením této známé televizní tváře byly v devadesátkách delší hnědé vlasy, které se v té době nosily, knírek a příjemný úsměv.

Tento umělec působil velice přirozeně a nenuceně, možná právě proto si získal srdce a přízeň tolika diváků, kteří si ho pamatují dodnes.

Kumštýřská rodina

Talentovaný herec se narodil 1.ledna 1952 v Ostrově nedaleko Plzně, v tehdejším Československu. Oba jeho rodiče byli také herci.

Maminka Alena si například zahrála s hereckými esy, jako je Jaroslav Marvan nebo Bohouš Záhorský ve filmu Slečna od vody (1959). Otec Rudolf působil jako člen souboru v Ostravském divadle.

Právě rodiče ho v dětství inspirovali k tomu, aby se vydal také touto uměleckou cestou. Jeho domovem a působištěm se stala Plzeň, z ní si odskakoval moderovat do Prahy.

Nejpopulárnější pořad

Nejvíce se proslavil jako moderátorský kolega Jana Rosáka v pořadu pro děti a mládež, který se natáčel v devadesátých letech.

Šlo o pásmo zahraničních animovaných i hraných seriálů. Natáčelo se v Praze, kam moderátor jezdil z Plzně.

Údajně pro něj jezdilo auto s řidičem až do Plzně. Logem tohoto pořadu bylo magické oko, a moderoval ho celých šest let.

Když dnes poznají lidé tohoto umělce na veřejnosti, neřeknou mu jinak než „Magion“. Následně přišla nabídka na moderování dalšího oblíbeného pořadu pro děti, kterým bylo Studio Rosa.

Dabing

Díky příjemnému hlasovému projevu byl herec na začátku 90. let obsazován do animovaných filmů jako dabingový herec. Nadaboval tak mnoho kreslených hrdinů.

Když zmizel tento sympaťák z televizních obrazovek, začal se naplno věnovat práci s hlasem. Svůj hlas propůjčil Českému rozhlasu v Plzni.

Neočekávaný dýchánek

Oblíbený moderátor má už přes třicet let svou vlastní talk show, kam si zve zajímavé hosty. Zábavný pořad je natáčený po celá léta v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni, nyní v Divadle Alfa. 

Rozhovory prošly stovky hostů včetně legend, jako byli Miroslav Horníček, Stella Zázvorková, Jiřina Bohdalová, Helena Růžičková nebo Jiří Suchý.

 Kdo poznal veselého Petra Jančaříka, má skvělý postřeh. Tento český moderátor bude už asi navždy spojen s televizním pořadem Magion.

Jeho syn je Michal Jančařík, který se též věnuje moderování.

Zdroje: www.csfd.cz, cs.wikipedia.org