Zdravotní zázrak

Využít ji můžeme jako koření při vaření nebo jako léčivou bylinku, která má pro naše tělo skutečné benefity. Řeč je o pískavici řeckém senu neboli trigonelle. 

Pískavice řecké seno má kořeny v Euroasii a Africe, kde se hojně využívá jako koření. Má výtečnou chuť a jedinečné aroma. Pískavici lze použít i čerstvou, a to především do zeleninových salátů.

Dobrou zprávou je, že pískavici mohou bez problémů konzumovat i těhotné ženy. Přínosem je tak skutečně pro všechny, kdo se tuto bylinku rozhodnou konzumovat. Je považovaná za jednu z nejstarších bylinek vůbec. 

Pískavice přináší našemu tělu velké množství zdravotních benefitů. Semena pískavice pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi, zlepšovat trávení a chuť k jídlu. To ale není všechno. 

Tento zdravotní zázrak reguluje hladinu cukru v krvi, podporuje optimální funkci žaludku, vyrovnává pH našeho těla, má blahodárný vliv na imunitní systém a je velice silným antioxidantem. 

Lymfatický systém i hormony

Pískavice podporuje také správnou funkci lymfatického systému, který je pro zachování celkového zdraví klíčový. Napomáhá proudění lymfatických tekutin do všech částí našeho těla. 

Přínos pískavice řecké seno pro prevenci a léčbu cukrovky:

Zdroj: Youtube

V důsledku toho dochází k optimálnímu vylučování nežádoucích látek a především toxinů z tkání našeho těla. Jakmile lymfa neproudí, jak má, tělo je zatížené otoky, tzv. lymfedémy. 

Pískavice je skvělým „lékem“ také v období menopauzy, kdy pomáhá odbourat nadměrnou únavu a stres. Celkově je skvělým životabudičem, který nás přes den nabije potřebnou energií a v noci nám dovolí optimálně a rychle usínat.

Právě během klimakteria působí kromě únavy také na hladinu často rozkolísaných hormonů. Pískavice vyrovnává hladinu hormonů a pomáhá ženám cítit se lépe. 

Nenechte se však mýlit. Pískavici mohou využívat i muži. Právě mužům pomáhá tato zázračná bylinka udržet správnou hladinu testosteronu, a tím i libido. Podporuje erekci a celkovou životní energii. 

Pískavice je skvělým mužským i ženským afrodiziakem. Důvodem je látka diosgenin v ní obsažená, která napomáhá tvorbě pohlavních hormonů.

Zdroje: www.celostnimedicina.cz, www.primulus.cz, www.bylinkyprovsechny.cz