Neblahý vliv na zdraví

Pokud se mykotoxiny usídlí ve střevech člověka, mají neblahý vliv na lidský organismus. Jedním z hlavních symptomů, jak poznáme, že máme plíseň ve střevech, jsou dýchací potíže. Pokud trpíme astmatem či zánětem horních cest dýchacích, mohou se tyto potíže výrazně zhoršit. 

Mezi další příznaky vyvolané plísní ve střevech patří sípání, kašel, kýchání, bolesti v krku a ucpaný nos. Plísně jsou rovněž spojované se závažnými respiračními onemocněními, jako je hypersenzitivní pneumonitida a alergická bronchopulmonální aspergilóza, zejména u osob s oslabeným imunitním systémem.

Kůže, která je největším orgánem těla, slouží jako včasný indikátor problémů souvisejících s plísněmi. Přítomnost plísní ve střevech se může projevit suchou a svědivou kůží doprovázenou vyrážkami nebo kopřivkou. Kromě toho mohou jedinci pociťovat necitlivost, záškuby nebo brnění, především v končetinách.

Kromě respiračních a dermatologických potíří se mohou plísně ve střevech projevovat psychickými obtížemi, jako jsou deprese, úzkost, nespavost, problémy se soustředěním a ztráta paměti. Vědci se domnívají, že plísně v kombinaci se stresem skutečně stojí za problémy s duševním zdravím.

Dalším aspektem přítomnosti plísní ve střevech jsou zažívací problémy, které se mohou projevit nechutenstvím, nežádoucím úbytkem hmotnosti až po bolesti žaludku, nevolnost, průjem a zvracení. Plísně zaplavující střeva mohou vyvolat systémový zánět, který vede k nadýmání a přibývání na váze.

Jak na ně?

Přítomnost plísní ve střevech může také vyvolat příznaky podobné senné rýmě, včetně zarudlých a svědících očí a rozmazaného vidění. Plísně mohou způsobit zánět dutin, zvýšit tlak v dutinách a přispět k bolestem hlavy a migrénám.

Symptomy plísní ve vašem organismu: 

Zdroj: Youtube

Bolesti svalů, pokud jsou nevysvětlitelné a nesouvisí s fyzickou aktivitou, mohou být také indikátorem plísní ve střevech. Plísně vytvářejí tupou intenzivní bolest, která může postihovat různé svalové skupiny.

Abyste se plísní zbavili, doporučuje se vyhýbat místům zasaženým plísněmi. Pokud máte plísně doma, musíte vyřešit vlhkost, používat ventilátory a pravidelně uklízet. Je nutné vyhýbat se plesnivým potravinám a dbát na zdravou střevní mikroflóru. 

Změny jsou nutné také v jídelníčku. Vyřaďte bílý cukr, pšeničné pečivo, mléčným výrobkům, ale také konzumaci uzenin a alkoholu. Namísto toho zařaďte žitný chléb, dostatek zeleniny, libové maso, čerstvé a smetanové sýry. 

Pokud pociťujete příznaky onemocnění plísněmi, doporučuje se vyhledat pomoc lékaře pro léčbu plísní. Ten vám jistě doporučí program na míru, včetně detoxikace, osteopatické manuální terapie, akupunktury a změny stravy, abyste znovu získali zdraví a psychickou pohodu.

draxe.com, drlauryn.com, rosewellness.com