Tento mimořádný objev vyvolal šok v komunitě pozorovatelů UFO a rozpoutal šílenství spekulací a více či méně věrohodných diskusí.

Někdo nás studuje…

Konspirační teoretik navíc tvrdí, že se mu podařilo zachytit obraz masivního podvodního mrakodrapu "obydleného mimozemšťany" na dně Tichého oceánu. Sám ufolog věří, “že věž není přirozenou stavbou, protože na Zemi nebylo dosud objeveno nic, co by se jí 'vzdáleně' podobalo".

Podle ufologa byla při pečlivém zkoumání okolí věže na Google Earth nalezená „velmi velká mezera někde hlouběji než na dně oceánu, která je podobná tomu, co popisují lidé, kteří tvrdí, že místo navštívili.“

Tito lidé také tvrdí, že rasa obývající vnitřní Zemi se tam ve skutečnosti neskrývá, ale rozhodla se vycházet jen velmi zřídka, což pravděpodobně znamená, že tak činí proto, aby nás studovala, a ne kvůli zdrojům," doplňuje nadšenec. 

Faktem je, že o existenci mimozemských civilizací zkoumajících nás, lidi, bylo natočeno mnohé. Podívejte se například na toto video:

Zdroj: Youtube

Ve hře je i doplnění k teorii duté Země

Ač se většinou tzv. teoretici duté Země a UFO nadšenci neshodnou, tento případ je vzácnou výjimkou. Zastánci konspiračních teorií o duté Zemi věří, že Země je dutá a žijí v ní supervyspělí "mimozemští" lidé. Shoda panuje mezi oběma kontroverzními skupinami možná i proto, že dle konspiračního teoretika Shefketa se objekt nachází na místě, které je přesně v jedné linii s velkými pyramidami v Gíze.

Více než 95 % světových moří a oceánů je zcela neprozkoumaných a většina zeměkoule je pokrytá vodou, takže lidstvo ví o planetě, kterou obývá, jen velmi málo. Lidé obvykle považují UFO za čistě letadlové nebo vesmírné lodě. Ale pokud by mimozemšťané dokázali cestovat vesmírem, pak by UFO nemělo vůbec žádný problém ponořit se a plout oceány stejně jako ponorka," dodal.

Podle něj se nyní ufologové domnívají, že věž je součástí globální sítě gigantických struktur. Ty podle nich používaly dávné vyspělé civilizace k vysílání a přijímání velkého množství energie na velké vzdálenosti. Na podporu své hypotézy Shefket dodává, že „se žádná země k tomuto objevu zatím oficiálně nevyjádřila, což se zdá poněkud zvláštní, natož aby vyslala průzkumný tým."

Pozorovatelé a výzkumníci UFO již dlouho předpokládají přítomnost dávných civilizací a vyspělých bytostí, které mohly ovlivnit vývoj lidstva. Objev tohoto „podmořského mrakodrapu“ je dalším kouskem skládačky, který dále podněcuje představivost a hledání odpovědí.

Ačkoli skepse a vědecké zkoumání jsou nezbytnou součástí každého převratného objevu, rozsah této podmořské struktury vyžaduje bližší zkoumání. Pokud ovšem vůbec nějaká existuje!

Zdroje:  www.dailystar.co.uk, www.thesun.co.uk