Vědci našli 12000 let staré podvodní město. Záhadná pyramida působí anomálie

Chandeleur Islands

Chandeleur Islands

Foto: Profimedia.cz

Jen 80 kilometrů východně od New Orleans ve Spojených státech se poblíž neobydlených Chandeleur Islands nacházejí žulové kameny neznámého původu. Podle bývalého architekta v důchodu a amatérského archeologa Georga Gelého to jsou ve skutečnosti pozůstatky 12 000 let starého ztraceného města.

Gelé studiem místa, které pojmenoval „Crescentis“, strávil téměř 50 let. Vypravovali mu o něm místní rybáři, jimž se do sítí neustále zachytávaly opracované balvany. Záhadou byl také materiál, z něhož byly vyrobeny. Žula se v této oblasti totiž nevyskytuje.

Bývalý architekt během 44 návštěv vytvořil podvodní sonarové snímky toho, o čem je přesvědčen, že jsou rozeznatelné ruiny velkých budov. Jejich součástí má být také pyramida, jež má být kopií Cheopsovy pyramidy v Gíze, jedním ze sedmi divů světa nacházející se v Egyptě.

Podvodní město v Louisianě

„Někdo po řece Mississippi splavil miliardu kamenů a postavil z nich město. Pod hladinou jsou stovky objektů pokryté pískem a bahnem," tvrdí Gelé. Navíc, 85 metrová pyramida má podle něj vyzařovat neuvěřitelné množství elektromagnetické energie, díky které se doslova zblázní veškerá elektronika nacházející se v jejím okolí.

Bermudský trojúhelník

Oceánografové našli logické a přirozené vysvětlení jevů Bermudského trojúhelníku

„Na čtyřech expedicích se nám stalo to samé. Jako byste byli v Bermudském trojúhelníku," říká Geléův kamarád Ricky Robin. „Když jsme se blížili ke špičce pyramidy, kompas na mé lodi se zcela vymkl kontrole. Opravdu věřím, že tam dole něco je."

Obří kontejnery v Indii

Záhadné obří kontejnery stvořila vysoce vyspělá kultura a zmizela neznámo kam

Robinovo a Geléovo nadšení avšak odborníci nesdílejí a nabízejí jiná vysvětlení týkají se přítomnosti žulových kamenů poblíž Chandeleurových ostrovů. Jedna ze studií Texas A&M z konce 80. let 20. století tvrdí, že bloky do vody házela posádka španělských a francouzských lodí, které potřebovaly projet místními mělkými vodami. Profesor archeologie LSU Rob Mann zase tvrdí, že balvany jsou pozůstatkem neúspěšného pokusu o vybudování umělého útesu.

Záhadná žula

Podle profesora Manna je pouhé pátrání pod vodou zbytečné. Badatelé by se nejdřív měli zaměřit na archivní dokumenty a noviny, jež by původ kamenů vysvětlily. S tímto postupem však bývalý architekt nesouhlasí.

Zdroj: Youtube

„Vím, že někdo před 12 tisíci lety postavil město. Z toho záznamy v knihovnách nebudou. Je také možné, že to byla neznámá civilizace, která pocházela z vesmíru. Kdo ví," tvrdí Gelé.

Zdroj:

www.ancient-origins.net, www.ancientpages.com, www.the-sun.com