www.dailymail.co.uk, didyouknowfacts.com, sportzbonanza.com

Pár ze Spojeného království čekalo překvapení, když při renovaci svého domu objevil ukrytý kufr s hotovostí přes 23 000 dolarů z 50. let minulého století. K nálezu došlo, když manželé bourali zeď ve svém domě ve Worthingu v Západním Sussexu, aby získali více místa pro svou rozrůstající se rodinu.

Kufr s penězi byl ukryt ve stropě sklepa. Majitel domu je pětatřicetiletý kutil, který si na domě dělá vše sám. Dům je přitom z roku 1940 a za léta, co zde manželé žili, nejprve vylepšili a zrenovovali první a druhé patro domu. Až pak se dostali do sklepa. A vše probíhalo naprosto normálně. Až do momentu, kdy odstraňovali části zaprášeného stropu ve sklepě. Našli malý zelený kufřík…

Skrytý kufr šel do aukce

Po otevření kufru našli úhledné balíčky a doufali, že jsou to třeba sportovní sběratelské karty. Po rozbalení prvního balíčku z voskovaného papíru našli hromádku bankovek a staré noviny Cleveland Plain Dealer s datem 25. března 1951. Noviny naznačovaly dobu, kdy byl kufřík ukryt.

V každém balíčku byly pečlivě složené bankovky různé ceny. Některé byly podle muže hnědé, jiné měly zlatý certifikát a některé vypadaly tak, že ani nebyly v oběhu. Všechny byly z let 1928-1934.

Manželé, kteří si přáli zůstat v anonymitě, byli v šoku, když kufr našli, a okamžitě zavolali do místní aukční síně, aby ho ocenili. Aukční síň potvrdila, že peníze pocházejí z 50. let a jsou ve výborném stavu. Manželé se rozhodli peníze prodat v aukci, a nakonec za ně získali přes 32 000 dolarů, což je mnohem více, než původně očekávali.

Příběh, který se skrývá za kufříkem

Manželé netušili, jak se kufr dostal do zdí jejich domu, ale měli podezření, že ho tam mohl schovat předchozí majitel domu. Podle místních záznamů předchozí majitel před několika lety zemřel a dům byl předtím, než ho manželé koupili, nějakou dobu prázdný.

Manželé se domnívají, že peníze mohly být vydělané nezákonným způsobem, protože byly ukryty ve zdech domu. Nelze však s jistotou říci, odkud peníze pocházejí a jak se ve zdech domu ocitly.

Na video o nálezu se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Další podobné nálezy

Není to poprvé, co lidé při rekonstrukci svých domů objevili skryté poklady. V roce 2011 objevil muž z Chicaga při bourání zdi ve svém domě krabici naplněnou 500 000 dolary v hotovosti a šeky. V jiném případě našel pár z Pensylvánie při renovaci svého domu zlaté mince v hodnotě 10 milionů dolarů.

Poučení z nálezu

Podobné objevy připomínají, že nikdy nevíte, co můžete najít, když začnete renovovat svůj domov. Vždy je dobré být připraven na nečekaná překvapení a mít připravený plán, co budete dělat, pokud něco nečekaného najdete.

V případě manželů z Velké Británie měli štěstí, že našli cenný poklad, který se jim podařilo prodat za značnou částku. Ne všechny nálezy však budou tak výnosné a je důležité být připraven na všechny eventuality.

Nepodceňujte staré domy

Nález ukrytého kufru s více než 23 000 dolary v hotovosti z 50. let 20. století je zajímavým příběhem, který zaujal lidi po celém světě. I když není možné s jistotou zjistit, odkud peníze pocházely a jak se ocitly ve zdech domu, je to připomínka toho, že v našich domovech mohou být ukryté poklady, které čekají na své objevení.

Ať už renovujete svůj dům, nebo jen zkoumáte jeho historii, vždy je dobré být otevřený nečekaným překvapením a připravit se na všechny eventuality. Kdo ví, jaké další skryté poklady mohou čekat na objevení?