Problémy se záchodem tak byly cestou do světa nesmírného bohatství jednoho obyčejného Itala.

Jak jeden Ital spravoval toaletu

Byl to den jako každý jiný, když muž, který koupil starý dům, chtěl pouze opravit nefungující záchod. Problémy s kanalizací v budově v italském Lecce, jež koupil jako investici pro otevření restaurace, ho však zavedly, kam sám určitě nečekal.

Při opravách nefungující kanalizace totiž objevil podzemní svět plný archeologických památek. Byly datovány do doby před narozením Ježíše.

Během renovace, jejíž snahou bylo zjistit, co je špatně s nefungující toaletou v jeho domě, tak Luciano Faggiano vykopal výkop, který byl branou k celé řadě chodeb starých tisíce let. A to doslova.

Prokopl se do starého světa plného vzácných pokladů

Protože Faggiano zprvu netušil, na jakém místě se ocitl, zahrnul do těchto oprav i své dva syny. A výkopová mise byla úspěšnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Muži totiž společnými silami objevili celou řadu vzácných pokladů.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Našli úchvatnou pokladnici relikvií, zahrnující mesiášskou hrobku, římskou sýpku, františkánskou kapli a rytiny templářů.

Jednalo se tak o celou "armádu" starobylých a velmi cenných pokladů, které z prvotní trattorie učinily mekku nekonečného bohatství. To vláda nakonec schválila jako nezávislé muzeum s názvem Museo Faggiano.

Z obyčejného výkopu se stal hon za pokladem, který však dlouho zůstal v utajení. Faggianovým cílem bylo vypátrat především nefunkční trubku toalety, a tak trvalo nějaký čas, než se o svém nálezu rozhodl informovat patřičné úřady. První vrstvy relikvií tak dlouho ležely ladem.

Jednat se rozhodli až Faggianovi sousedé. Právě oni totiž pojali podezření, když viděli, jak Faggianova rodina doslova likviduje záhadné „staré" trosky a varovali úředníky.

Místo nálezu známé jako Lecce bývalo klíčovou středomořskou enklávou v italské historii. Toužili po něm Řekové, Římané, Osmané, Normané i Lombarďané. Díky jeho jedinečnému historickému významu je nález zasypaných starožitností sice mimořádnou, ale očekávanou záležitostí.

Nikdo tak není překvapen, že výkop jedné toalety odkryl staletí dávné historie.

Zdroje:

www.thevintagenews.com

www.nytimes.com

www.dailymail.co.uk