Truhlice o velikost krabice od bot byla až po víko zahloubena v písku. „Našla jsem ji nedaleko útesu. Pravděpodobně ji tam doneslo moře, zasekla se mezi kameny a již neodplavala pryč. Při odlivu se pak ukázala skoro v celé své kráse," spekuluje nálezkyně.

Když objev vyhrabala, všimla si, že jsou na zámku vyryta písmena VR a malá korunka. Uvědomila si, že v ruce drží něco velmi starého. „Vždy jsem snila o tom, že najdu poklad," směje se Jennie. Nyní byla zvědavá, co přesně truhla ukrývá. Zamířila proto do karavanu, kde s mužem a dětmi trávila víkend.

Poklad na pláži v Norfolku

„Svolala jsem celou rodinu," říká máma devítiletého Harrisona a šestiletého Darcyho. Chlapci poté starými zubními kartáčky dřevo očistili od nánosu písku a manžel James opatrně vypáčil dno truhličky.

Před jejich očima se objevilo 108 mincí z viktoriánské éry a z doby vlády Jiřího III., ozdobný flakón na parfém, kapesní hodinky, pečetní prsten, několik drahokamů, obrovský staromódní klíč a stříbrný držák na zápalky s vyrytým jménem Ernest.

Poklad byl v perfektním stavu. „Byli jsme v šoku. Jen jsme seděli a koukali, co se před námi objevilo." Jakou má nález cenu však Jennie netuší. Záhadou také zůstává, kdo byl Ernest a proč si své osobní věci odložil do truhly. Mohl být námořníkem nebo pasažérem na ztroskotané lodi?

Tajemný poklad

Paní Fitzgerald nahlásila nález místnímu styčnému důstojníkovi, truhlu odnesla do muzea a informovala majitele pozemku. Zatím neví, zda za svůj objev bude nějak odměněna či nikoliv.

„Moje děti si teď myslí, že budou bohaté. Jejich fantazie běží naplno. Starší syn si vysnil, že mu pořídíme tu nejlepší Lego sadu," směje se Jennie. „Já jsem šťastná, že jsem měla to štěstí a poklad jsem našla. To se stává jen jednou za život."

Zdroj:

www.dailymail.co.uk, www.bbc.com