Z obyčejné práce na zahradě se tak stal den, na který bude tento důchodce s láskou vzpomínat. 

Důchodce stříhal živý plot a našel malý igelitový sáček

Ačkoliv si myslíte, že důchodci mají nudný a nezajímavý  život, ne vždy tomu tak skutečně je. Důchodce, který se jako obvykle staral o svůj živý plot, totiž objevil něco, co sám nečekal. A nudou se to rozhodně nazvat nedá.

Přímo uprostřed plotu se totiž nacházel malý igelitový sáček. To by na první pohled asi nebylo nic zvláštního, kdyby však uvnitř neskrýval nemalé tajemství.

Důchodce sáček uchopil, aby se nepořádku na své zahradě zbavil. V ten okamžik si ale všiml, že je sáček něčím naplněn a tak se ho rozhodl prozkoumat. 

Sám pak nevěřícně kroutil hlavou, když otevřel sáček, který se ledabyle válel v jeho živém plotě a považoval ho za odpadek, který tam někdo pravděpodobně odhodil.

Když sáček otevřel, dostavil se však ještě větší údiv. 

Jeho obsah ho učinil rázem milionářem

Uvnitř se totiž nacházelo nemalé bohatství. V sáčku byly peníze a drahé šperky. Z důchodce se tak rázem během pár minut stal milionář. Celková hodnota nalezeného "pokladu" byla totiž spočítána na více než 4 miliony korun. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

A tak se z obyčejného zahradničení, kterému se muž pravidelně věnoval na svém pozemku ve městě Hanau, stal den, na který starý důchodce nikdy nezapomene. 

Nalezené bohatství bylo pravděpodobně vyrobeno v USA na přelomu 50. a 60. let minulého století. Ačkoliv byla zpráva o jeho nalezení uveřejněna, k penězům ani šperkům se nikdo nepřihlásil. Verdikt byl tedy více než jasný: Všechen poklad připadne tomu, kdo jej objevil. Tedy důchodci. 

Starému pánovi tak připadlo jmění o hodnotě větší než 4 miliony korun, což je jako vzpruha na důchod celkem ucházející. "Spolkový zákon říká, že osoba, která o nálezu informuje úřady, si jej může ponechat, pokud se jeho držitele nepodaří do šesti měsíců vypátrat," řekl Thomas Leipold, mluvčí policie v Offenbachu.

Starý důchodce je tak důkazem, že s poctivostí nejdál dojdeš. Jen díky tomu, že se o nalezeném pokladu zmínil úřadům, si ho nakonec mohl také oficiálně ponechat. "Informovat policisty na místní policejní stanici bylo správné. Zachoval se bezvadně. Proto má nyní nárok být majitelem tohoto nálezu," dodal Leipold.

Dočtěte si článek zdarma,
stačí se přihlásit nebo registrovat.
nebo se přihlaste
Zapomněli jste heslo?
Ještě nemáte účet? Registrujte se