Dvojice fotografů při procházce vyfotila sopku a jejich fotka, kterou nahráli na web, vyvolala skutečnou senzaci. Podařilo se jim vyfotit přímo nad kráterem sopky podivný objekt, který vypadal jako disk. 

Pomník UFO přitahuje mimozemské objekty?

Fotografka Karla García odhalila na sociálních sítích snímek, který vypadal jako UFO poblíž jejího domu v mexickém Atlixcu. Karla a její partner Luis Guerra často fotografují okolí Popocatépetlu, zejména, když sopka jeví známky erupce. Manželé spolu žijí již asi rok a jejich dům se nachází pouhých 1 600 metrů od místa, kde byl v roce 2000 na příkaz tehdejšího starosty města Atlixco vztyčen pomník UFO.

Plochý černý objekt nad kráterem se objevil i tentokrát, a to přímo nad sopkou Popocatépetl. Oba fotografové, kteří moment zachytili, věří, že viděli UFO. Jejich fantastické foto se okamžitě začalo šířit napříč internetem. Konkrétní foto, které vypadá jako ze sci-fi filmu, pořídil Luis Guerra v neděli ráno, když se chystal pro oba připravit snídani. Vyrušil ho však výbuch sopky Popocatépetl.

Objektu UFO si Karla nevšimla

Karla si ihned uvědomila, že Luis okamžitě popadl telefon a začal úžasnou, i když děsivou podívanou fotit a natáčet, přičemž se soustředil hlavně na úplněk, objevivší se na levé straně útesu.

Pohled na měsíc přímo nad sopkou, přesně na hranici států Mexiko, Puebla a Morelos, vypadá fantasticky. Ihned poté, jak pár zveřejnil foto na sociálních sítích, začali je přátelé bombardovat zprávami. Když Karla nahrála jednu z fotografií na internet, začala dostávat zprávy o UFO. Sama si podivného předmětu zpočátku nevšímala. Karla fotku popsala trefným popiskem: Dnešní fotografie v 7:52 ráno. Popocatépetl, Měsíc a možná UFO.

UFO přitahováno magnetismem sopky

Podle Garcíi však létající talíře do oblasti přitahuje magnetismus sopky, nikoliv přítomnost výše zmíněného pomníku UFO.

Magnetismus sopky je termín, který se týká vlivu magnetického pole na vulkanickou činnost. Vědci zkoumají, jak magnetická pole mohou ovlivnit tok magmatu a zároveň sledují projevy vulkanické erupce v magnetickém poli.

Na zajímavé video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Ne UFO, ale pták…

Faktem je, že pro obyvatele Mexika to bylo druhé pozorování létajícího talíře od října, kdy byl objekt spatřen na obloze města Tula ve východní části centrálního státu Hidalgo. Těsně předtím, koncem června, obyvatelé měst Los Angeles, San Diego, mexických pohraničních měst Tijuana a Rosarito a jihovýchodní obce Mérida, údajně spatřili na obloze objekt s blikajícími oranžovými světly.

Někteří odborníci jsou však k dané fotografii skeptičtí. Při pohledu na fotografii je patrné, že objekty jsou rozmazané. To znamená, že byly v pohybu. Protože v pozadí je vidět Měsíc a snímek byl pořízen v 7:52, je možné, že se může jednat o letícího ptáka, který se rozmazal kvůli delšímu času expozice.

Zdroje: www.dailymail.co.uk, tvujmagazin.cz, www.news18.com