Síla bylinek

Rakovina slinivky je závažné onemocnění, které se často tváří bezpříznakově. Jeho odhalení to činí složitým. Přesto, pokud budeme skutečně pozorní, můžeme toto zrádné onemocnění odhalit včas. 

Pokud vás dlouhodobě doprovází nechutenství a častá nevolnost, asi byste měli zpozornět. Právě to mohou být příznaky rakoviny slinivky. 

Pokud pozorujete změny na své stolici, a to především barvu či konzistenci, je vhodné navštívit lékaře. Ačkoliv lze tyto projevy snadno zaměnit s běžnými problémy trávicí soustavy, za lékařské vyšetření nic nedáte. 

Dalšími příznaky, které často rakovinu slinivky doprovází, je zežloutnutí pokožky těla. Pokud má vaše kůže žluté zbarvení, je velká pravděpodobnost, že metastáze rakovinného bujení zasáhly žlučník. 

Podceňovat byste neměli ani symptomy jako jsou záněty žil, nevysvětlitelné bolesti spodní části zad nebo deprese. To vše může být náznakem mnohem závažnějšího problému. 

Bylinky jako prevence

Obecně platí, že rakovina slinivky je nejen velmi těžko odhalitelná, ale především jde o onemocnění, které se velmi špatně léčí. Celá řada pacientů zjistí svou diagnózu pozdě. V době, kdy žádná léčba už nezabírá. 

Varovné příznaky rakoviny slinivky: 

Zdroj: Youtube

Pokud chcete rakovině slinivky předcházet, zkuste do svého jídelníčku zařadit bylinky. Ty mají skutečně silnou moc. Navíc právě nyní se některé z nich chystají rozkvétat. Pokud si je natrháte, dáte svému tělu vše, co je potřeba. 

Tyto bylinky působí jako účinná prevence v boji proti rakovině slinivky. Využít je však můžeme také jako doplněk případné léčby. 

A jaké bylinky máme na mysli? Vyzkoušet můžete například kořen smetánky čili pampelišky. Tu najdete doslova na každém travnatém povrchu. Pampelišky působí nejen proti vzniku rakovinných buněk, účinné jsou také v případě jejich šíření. 

Účinnou prevencí rakoviny slinivky je také dobromysl. Tato bylinka je silným antioxidantem, který chrání tělo před volnými radikály. Dobromysl pomáhá také udržovat stabilní glykemický index a tím se stává skvělým pomocníkem při snížení příznaků cukrovky. 

Opomenout nelze ani přesličku. Tato bylinka regeneruje slinivku, obnovuje tkáně napadené záněty a celkově slouží k ozdravení organismu. Další bylinkou, která slouží jako prevence rakoviny slinivky, je měsíček lékařský. Měsíček má antibakteriální a antivirotické účinky a brání tvorbě metastází. 

Zdroje: www.mayoclinic.org, my.clevelandclinic.org, www.cancer.gov