Prvním byl Petr, milovník hadů. Jeho profilové foto s obrovským pytónem kolem krku mi dal tušit, že večer nebude o běžném pokecu. "Máš ráda hady?" zeptal se mě s nadšením v očích. "Stejně jako má ráda Titanic ledovce," odpověděla jsem se smíchem. Petr strávil celý večer vyprávěním o svých plazích kamarádech, zatímco já jsem se modlila, aby mě žádný nečekal v kabelce.

Blbec k večeři

Druhý, Václav, byl vášnivým sběratelem lžiček. "Každá má svůj příběh," řekl mi, když mi ukazoval svůj obří album plné stříbrných lžiček. Poslouchala jsem o historii lžiček z různých koutů světa, snažila se neusnout a v mysli se mi vybavil film Blbec k večeři. Byl by ideálním adeptem.

Osobní trenér

Třetí, Adam, se ukázal být fanatikem do fitness. "Musíš si udržovat tělo ve formě," prohlásil, když jsme se setkali. Nabídl mi, že udělá osobní trénink přímo na rande. Po deseti dřepech v šatech a lodičkách jsem pochopila, že můj typ ideálního prvního rande je někde u kávy, ne na gymnastickém koberci.

Součást triku

Čtvrtý, Roman, byl amatérský iluzionista. "Ukážu ti svět kouzel," řekl s úsměvem. Jeho triky byly fascinující, až na moment, kdy se mu podařilo "zmizet" moje náušnice. "Součást triku," ujistil mě. Zbytek večera jsem strávila pátráním po náušnicích a úvahami o tom, jaký trik bych potřebovala já, abych zmizela.

Únavný historik

Pátý, František, se projevil jako nadšený historik. "Víš, že v tomto baru byl v roce 1848..." začal svůj monolog. Fascinující, ale po půlhodině historických faktů o barových židlích jsem si přála, abych byla součástí nějakého historického vývoje - třeba vynálezu časového stroje.

Kdo ví, co mě čeká

Z těchto setkání jsem si odnesla poučení. Hledání partnera je jako hledání pokladu; musíš projít spoustu map a někdy narazíš na něco nečekaně zábavného nebo úplně šíleného. Ačkoliv jsem nenašla svou lásku, každé z těchto rande mi přineslo smích a nové příběhy, které mohu vyprávět při příštích večerech s přáteli. Kdo ví, možná mě čeká šestý exot, který bude konečně ten pravý.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.