Princ Randian se narodil bez končetin v roce 1871 v Britské Guayaně a jeho cesta byla všechno, jen ne obyčejná.

Jeho život změnila freak show

V dobách, kdy byla podpora pro postižené jedince malá, odhodlání prince Randiana skutečně zazářilo. Brzy si vybudoval působivou sílu v horní části těla, když pracoval na farmě po boku svých indiánských rodičů. Navzdory výzvám přijal život s neúnavným duchem a zvládl úkoly jako holení, malování a psaní inovativním způsobem.

Jeho život se změnil v roce 1889, kdy se vydal do Ameriky a připojil se k "freak show", kterou organizoval cirkusový impresário P. T. Barnum. Krutým zvratem bylo, že Randian dostal ponižující jména jako Hadí muž a Lidský červ, což hrálo na jeho jedinečnost pro pobavení publika.

Podívejte se na toto zajímavé video, které ukazuje jeho shcopnosti:

Zdroj: Youtube

Život jako z pohádky

Oblečený do pruhovaného vlněného obleku, který zdůrazňoval jeho stav, ohromoval davy tím, že si ubaloval a zapaloval cigarety pouze ústy. Randianovy schopnosti se neomezovaly jen na jeviště, ale byly fascinující a diváci z nich žasli. Mluvil plynně hindsky, anglicky, francouzsky a německy, měl bystrý intelekt a pohotový vtip.

Mimo záři reflektorů se Randianovi dařilo i v osobním životě. Oženil se s princeznou Sarah a společně vychovali čtyři děti. Po odchodu z cirkusu se věnoval klidnějšímu životu na farmě v New Jersey, který byl na hony vzdálený jeho dnům pod velkým nebem.

Jeho odkaz se však upevnil v roce 1932, kdy si zahrál ve filmu "Freaks" a zachoval pro potomky své úžasné číslo s cigaretou. Ve filmu se objevil i záblesk jeho humorné stránky, když si utahoval z klaunova obočí.

Inspirativní příběh

Randianův příběh se uzavřel v roce 1934, kdy ve věku 63 let zemřel na infarkt. Pozoruhodné je, že po sobě zanechal jmění odhadované na 1,1 milionu dolarů, což zajistilo, že jeho děti nebudou čelit těžkostem, které on překonal.

Život prince Randiana je svědectvím o síle vytrvalosti a inteligence tváří v tvář nepřízni osudu. Jeho cesta od cirkusového umělce k oddanému muži od rodiny, zachycená v nadčasovém filmu Freaks, je inspirací pro nás všechny.

Zdroje: allthatsinteresting.com, en.wikipedia.org/wiki/Prince_Randian, www.dailystar.co.uk