Plná života…

Když vědci v roce 1957 zkoumali řeku Temži zjistili, že je biologicky mrtvá. Nový průzkum před dvěma lety ale ukázal, že je plná života. V jejích vodách žije 115 druhů ryb, mořští koníci, ústřice, dokonce i tuleni a žraloci. Břehy obývá bezmála 100 druhů ptáků a slané bažiny jsou domovem mnoha dalších živočichů. Teď k nim přibyla ještě příšera s očima jako rudé uhlíky.

„Právě jsem v Temži viděl šílenou věc,“ napsal k bizarní fotce její autor Lewis Brennan. „Co to proboha číhá v jejich hlubinách?“ A odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat…

Bavit se či děsit?

Začneme tím hadem. Jelikož jeden z „bahňáků“, jak se hledačům vzácných předmětů v bahně řeky Temže přezdívá, našel loni velkou hadí kůži, nejspíš hroznýše královského, obrovský had se jako „Temžská anakonda“ dostal do tzv. urban legends (městských legend), současných pověstí a příběhů, které si lidé vyprávějí. Mnozí na ni v komentářích poukazovali a věří, že se teď neznámý obří had, který v londýnské řece žije, opravdu objevil.

S tím ale nesouhlasí další velká, možná největší skupina, která fotku komentovala s tím, že se jedná o neznámou příšeru – kryptida a s odkazem na tu skotskou z jezera Ness ji nazvala „Loch Thames Monster“, což se může přeložit jako lochtemžská příšera. V té souvislosti se objevily komentáře jako „Ach, další věc do mé sbírky iracionálního strachu.“ Další člověk souhlasil a poznamenal: „No, dnes v noci asi nebudu spát…“ Zda v nich opravdu vzbudila strach, či to byla jen ironická poznámka, asi neposoudíme.

Zdroj: Youtube

Živé nebo neživé?

„Jo, je to příšera. Ale z paláce na Temži…“ dovolil si rýpnout do královské rodiny jeden z uživatelů. „Ať si královská rodina plave, kde chce. Je to i jejich Temže, víte.“ Nikdo neví, co to velké tmavé něco, co vypadá jako plaz, s něčím červeným, co vypadá jako oko, skutečně bylo. Nicméně komentáře jako „… je to kámen s víčkem od lahve“ nebo „… je to prostě kus dřeva, do kterého je zapíchnuté něco červeného…“ ukazují, že ne všichni lidé popustili uzdu své fantazii a stojí nohama na zemi. Jeden dokonce tvrdil, že to je obří, no – začíná to na „h“ a ve slušných textech je zbytek slova doplněný hvězdičkami…

Ať je to, co je, video se stalo virálním, a když nic jiného, alespoň pobavilo. Co myslíte vy, že by to mohlo být?

Zdroje: metro.co.uk, www.ladbible.com, www.mirror.co.uk