Ačkoli zatím nebyly předloženy žádné přesvědčivé důkazy, populární snímky a videa vyvolaly intenzivní zájem a debatu mezi zastánci konspiračních teorií, nadšenci do paranormálních jevů a zvědavými pozorovateli.

Na video s podivnými stvořeními se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Vypadají jako trifidi ze stejnojmenné knížky, což si zřejmě myslí i mnozí sledující. Tvrzení o pozorování mimozemšťanů vyvolávají online hysterii.

Objev a popis "bytostí"

Podle očitých svědků a místních médií došlo k údajnému pozorování v noci 12. prosince 2022 poblíž pobřeží zátoky Morro Bay, oblíbené turistické destinace a rybářského místa. Fotografie poté zveřejnil muž jménem Jan Vorster, který je zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Objekty mají na první pohled jiný vzhled a chování než jakýkoli mořský savec. Vypadají jako"relativně malí a mrštní", s "dlouhým, tenkým a článkovaným tělem", kteří jako by se plazili po několika nohách nebo chapadlech. Takoví obří pavouko-krabi. Každopádně fotografie neznámých tvorů vypadaly děsivě a surrealisticky.

Reakce a teorie

Jakmile se zpráva na Facebooku objevila, tisíce lidí začaly podivné pozorování sdílet a komentovat, přičemž mnozí vyjadřovali strach, zmatek i vzrušení. Někteří uživatelé spekulovali, že se jedná o mimozemské bytosti, které buď zkoumají Zemi, nebo uvízly na naší planetě. Poukazovali na neobvyklé rysy tvorů, jako je absence rozpoznatelných orgánů, schopnost vyzařovat světlo a zjevně nevodní chování.

Jiní se domnívali, že tvorové jsou výsledkem tajného genetického experimentu nebo bioinženýrského projektu, na němž se možná podílela vládní agentura nebo soukromá korporace. Tvrdili, že anatomie a chování těchto tvorů jsou příliš bizarní a nepřirozené, než aby se daly vysvětlit jakýmkoli známým druhem nebo evolučním procesem. Někteří dokonce dávali pozorování do souvislosti s nedávnými zprávami o záhadných zmizeních a úmrtích v oblasti a tvrdili, že by za ně mohli být zodpovědní tito tvorové. Jeden muž dokonce komentoval, že přerušil dovolenou, protože se bál koupat.

Tvorové z oceánu? Ne

Někteří skeptici samozřejmě varovali před unáhlenými závěry nebo nepodloženými tvrzeními bez dalších důkazů. Upozorňovali, že snímky a videa mohou být snadno zmanipulované nebo zinscenované. Poukázali také na to, že mnoho tvorů, zejména v oceánu, má jedinečné a bizarní rysy, které se nedají přesně zařadit do existujících kategorií nebo předpokladů.

Vyšetřování a vysvětlení – aloe vera?!

Jak kontroverze narůstala, Jihoafričan se rozhodl uvést vše na pravou míru. Byl velmi překvapen, jaké pozdvižení jeho fotky z rodného města Still Bay v Západním Kapsku vyvolaly. "Byl jsem [reakcí] překvapen. Myslel jsem si, že se tím lidé budou bavit, ale pak to bylo velmi vážné, některé z nich byly extrémně vážné," pozastavil se Vorster nad názory komentujících.

I proto se rozhodl vše vysvětlit a vyjasnil lidem, že oni „mimozemšťané“ na pláži jsou mrtvé rostliny aloe vera. Tato rostlina, sukulent, je známá hlavně pro své léčivé účinky, zejména při spáleninách a jiných poškozeních kůže.

On však tyto rostliny při východu slunce jako vtip seřadil na pláži tak, aby evokovaly chapadlovitá monstra napadající pobřeží.

Neměl ani ponětí, jakou hysterii jeho „mimozemské sukulenty“ vyvolají, protože jeho záměrem bylo poukázat na zhoršování životního prostředí.

No, to mu moc nevyšlo.

Zdroje: nypost.com, www.news.com.au, www.mirror.co.uk