Procvič mozek

Pokud si myslíte, že vám logické myšlení nečiní žádné potíže, pak rozhodně nikam neodcházejte. Přinášíme vám jedinečné cvičení, díky kterému procvičíte mozek a zároveň se pobavíte. 

Mozek jako životně důležitý orgán musíme neustále trénovat. Jen tak si zajistíme jeho dlouhotrvající vitalitu a zároveň uděláme mnohé proto, abychom se vyhnuli degenerativním onemocněním typu demence či Alzheimerovy choroby. 

Alzheimerova choroba patří mezi nejrozšířenější typ demence, který postihuje značnou část světové populace. Predikce je v tomto směru zcela neúprosná. Cifra demence bude každoročně narůstat a do roku 2030 se může až zdvojnásobit. 

Naděje ale umírá poslední. To platí také v případě tohoto progresivního onemocnění. Laicky řečeno to znamená, že se správnou prevencí zmůžeme mnohé a máme šanci se degenerativním nemocem vyhnout. 

Jakou prevenci máme na mysli? Samozřejmě zdravý životní styl, tj. zdravou a nutričně bohatou stravu a pohyb. Tím zmůžete víc, než si myslíte. 

Kromě pohybu a stravy je ale podle odborníků nutné dbát o své srdce. Výzkumy prokázaly, že právě srdce úzce souvisí s vitalitou mozku. Co je tedy dobré pro srdce, bude následně vyhovat také našemu mozku. 

Počet krychlí

Jak již bylo řečeno, bez zdravé stravy a dostatku fyzické aktivity se neobejdete. Dalším faktorem, který vám může zabránit vzniku degenerativních chorob, je trénink mozku. 

Najdete všechna skrytá zvířata?

Zdroj: Youtube

Nejúčinnějším způsobem se v tomto ohledu jeví mentální mozková cvičení, jako jsou hádanky, hlavolamy a další testy, které zapojí každý mozkový závit a nenechají mozek usnout na vavřínech. 

Pokud vám na vašem mentálním zdraví skutečně záleží, pak pro vás něco máme. Přinášíme vám jedinečné cvičení pro mozek, které však zvládnou vyřešit jen lidé skutečně výjimeční. Je potřeba být pozorní a zapojit logické myšlení. Pak máte šanci naši hádanku vyřešit. 

O co v ní jde? Na obrázku vidíte několik krychlí naskládaných na sobě. Vaším úkolem je spočítat, kolik krychlí na našem obrázku skutečně je. Aby to nebylo zas tak náročné, máme pro vás čtyři možnosti odpovědí. 

Na obrázku je 7, 8, 9, nebo dokonce 10 krychlí. Vaším úkolem je rozhodnout, jaké z těchto čísel je platné. Jen výjimeční jedinci to zvládnou uhodnout do 6 vteřin. Budete patřit mezi ně? 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste krychle spočítali, pak jste se zařadili mezi výjimečné lidi, kterým postřeh a logika nedělají potíže. Pokud stále nevíte, kolik krychlí na obrázku je, my vám to odtajníme. Je jich 9. Pět vespodu, tři uprostřed a jedna nahoře. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, dinhtienhoang.edu.vn, timesofindia.indiatimes.com