Co jsou "prokletá telefonní čísla": Na druhém konci Ďábel nebo Smrt

Jarouš M Komořanský | 16. 5. 2021

Podobně jako je to třeba s SPZ našich aut, je to i s telefonními čísly. Milovníci paranormálních jevů vědí, jaká čísla byste si rozhodně neměli vybírat nebo je dokonce bezdůvodně vytáčet. Eliminujete tak možnost dovolat se samotnému Ďáblu, možnost, že se vám po bytě začnou pohybovat zdánlivě nepohyblivé objekty, a spoustu dalších nevysvětlitelných jevů a věcí.

Určitě jste už někdy slyšeli o určitých telefonních číslech, která jsou zvláštní a zajímavá.

"666" - nevolat!

Všichni známe onu „ďábelskou kombinaci“ 666, jež bývá připisována vládci pekel (a někteří obávaní šéfové velkých firem si ji dobrovolně dávají jako linku volaného). Na čísle 776-2323 by vám zase měl odpovědět Bůh, je to Boží telefonní číslo.

My vám ukážeme další čísla, která jsou označena podobným způsobem v různých částech světa, někde jsou dokonce považována za prokletá. Předpokládá se, že tato strašidelná čísla v minulosti dostala nějakou kletbu, jež je na ně stále uvržena. Kdokoli se pokusí na tato telefonní čísla zavolat, může skončit opravdu špatně.

Mezinárodně děsivá čísla

První z čísel je například 828 - 756 – 0109. Důležité, spíše naprosto nezbytné je číslo vytočit zcela správně, protože pokud jej vytočíte nesprávně, spojíte se s telefonním číslem skutečné osoby. V takovém případě uslyšíte něco zcela jiného, že čekáte. Ani tak ale nebuďte k dané osobě nezdvořilí a před stisknutím volacího tlačítka raději vše překontrolujte. Pokud se dovoláte, uslyšíte mužský hlas, jež bude říkat kód. Pokud tento kód převedete na text, znamená „smrt“.

Číslo 0888 888 888 je například v Bulharsku tabu. Pokud se vám ztratí telefon, nebo své číslo změníte či zrušíte, může jej používat po mnoho let někdo jiný. A právě toto číslo, tvořené převážně osmičkami, zatím každému jeho uživateli v Bulharsku přineslo smrt. První majitel tohoto čísla zemřel na agresivní formu rakoviny, další dva byli zastřeleni, a poté se už kolem tohoto čísla začaly objevovat legendy. Mobilní operátor Mobitel byl nucen číslo úplně zrušit a vyřadit ze svých seznamů.

Kombinace 090-4444-4444 napoví hned všem, kdo mají rádi japonskou verzi kultovního hororu Kruh. (Zatímco u nás je Samaru, v Japonsku mají Sadako. Když vytočíte toto číslo, na druhéstraně se ozve chraplavý hlas, který vás začne psychicky ničit, až po týdnu zemřete.

Thajské číslo 999-9999 se také nedoporučuje volat. Sice vám na lince bude nabídnuto přát si jedno přání, které se do roka a do dne vyplní, za tento rok už ale nebudete mezi živými. Nedoporučujeme zkoušet.

Obyvatelé různých asijských zemí považují za prokleté i číslo 1-000-000-0000: Pokud na něj zavoláte, uslyšíte prazvláštní mužský hlas. Ten vás vyděsí příkazem, že pokud toto číslo nerozešlete aspoň dalším pěti lidem, budete zabiti.

Na konci traileru hororu Carrie se objevilo číslo 1 (207) 404-2604. Lidé, kteří na něj zavolali, obdrželi tři zprávy do hlasové schránky. První zpráva obsahovala děsivé odporné výkřiky, druhá děsivou melodii a třetí děsivý šepot. Taková byla i skutečná marketingová propagace filmu.

Pokud vytočíte 40-734-0254, spadnete do hlasové schránky. Nejlepší je zanechat zde zprávu, aby vám dotyčný zavolal zpět.

Řezník z Plainfieldu: Závislost na fanatické matce ho dovedla strašným zločinům
Magazín

Řezník z Plainfieldu: Závislost na fanatické matce ho dovedla strašným zločinům

Zavolejte 858-651-5050, z druhé strany se ozve například: „Ve sklepě máte vody po silném dešti“, nebo "Kouř se valil z každé praskliny vašeho domu" a další. Tyto věty podávané ženskými i mužskými hlasy vás jistě zmatou. ale neublíží.

Promluvte si s duchem zemřelého

Je jasné, že pro tato telefonní čísla neexistuje žádné vědecké vysvětlení. Někde jsou například zveřejněna i čísla, kde si můžete promluvit s duchem konkrétní osoby. Věří se, že jde o někoho, kdo není naživu, ale přesto má ke svému telefonu přístup a může tak komunikovat se světem živých.

Na nejrůznějších webových stránkách najdete těchto čísel mnohem více, vždy jste však upozorněni volat je jen na vlastní nebezpečí. Jejich počet většinou vzrůstá v období Halloweenu. Šli byste do toho?

Zdroje:

https://paraweb.cz/prokleta-telefonni-cisla/

https://www.whytofear.com/2020/08/cursed-phone-numbers-to-call.html

Tagy Bulharsko Halloween Japonsko Samara smrt telefonní číslo