Oblečená do hřejivé mikiny se mladá Newyorčanka dala do pátrání. Prozkoumala průduch pod stropem, spínač a zárubně dveří. Všimla si, že když se postavila těsně k nim, neznámý větřík si začal pohrávat s jejími vlasy. Následně zjistila, že studený průvan vychází z pod zrcadla.

„Na zdi jenom viselo, takže jsem ho sundala z háčku. Za ním byla díra, která připomínala výklenek na lékárničku,” popisuje Samantha ve videu na sociální síti TikTok. To by nebylo nic neobvyklého. Prostor však neměl zadní část. Pokračoval dál a ústil v temné místnosti.

Byt za zrcadlem

Žena se rozhodla, že ji prozkoumá. Nasadila si roušku, z šátku a baterky si vyrobila provizorní čelovku, za zbraň si zvolila kladivo a svému spolubydlícímu oznámila, že jde jako Alenka objevit říši divů. Úzkou dírou se protáhla jen tak tak. 

„Potřebovala jsem vědět, co je na druhé straně mé koupelny,” pokrčila rameny. „I přesto, že člověk by neměl strkat nos tam, kam nemá. Co, když tam někdo bydlí?” Jakmile vstoupila do místnosti, uvědomila si, že je v prostorném bytě. 

Na podlaze byly pytle s odpadky a láhev s vodou. Zdi byly rozbité, potrubí obnažené a v oknech chybělo sklo. I přesto, že zde panovala tma a zima, Samanthu polilo horko. Vše nasvědčovalo tomu, že zde někdo žil. Kam se poděl a nenajde někde jeho rozkládající se tělo?

Tajemná místnost

Byt byl obrovský a měl podobu mezonetu. Mimo krabic a hromady visících kabelů ale Newyorčanka nenašla nic zajímavého. Zamířila proto po schodech do přízemí, kde byly vstupní dveře. Když je otevřela, ocitla se v chodbě bytového komplexu.

Zdroj: Youtube

„Poslední výzvou bylo dostat se zpět domů,” vzpomíná Samantha. Navzdory strašidelnému zážitku byla spokojená. „Vím, že za zrcadlem nežije někdo, kdo by pozoroval, jak se sprchujeme. I přesto zavolám domovníkovi, aby díru zazdil.”

Zdroje: www.nbcnews.com, www.theguardian.com, www.curbed.com