Kromě pyramid vejce zobrazuje i řeku Nil. Což ale není možné, protože pyramidy v Gíze pocházejí z doby před přibližně 4 500 lety a nejstarší Džoserova pyramida byla v Sakkáře postavena asi před 4 700 lety. Pokud jsou pyramidy na skořápce skutečně zobrazeny, pak by musely být starší, než jsme si mysleli. A jak Egypťané souvisejí se pštrosy?

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Pštrosi a Egypt

Zvláštní je, že výjev je vyobrazen na pštrosím vejci. Ve skutečnosti ale staří Egypťané lovili pštrosy již v předdynastické době a jejich vejce hojně využívali k nejrůznějším účelům. Jedli je díky jejich výživové hodnotě a prázdné skořápky vajec poté sloužily jako nádoby. To by korespondovalo i s tím, proč je skořápka zdobená.

Pštrosí vejce z Núbie bylo nalezeno v hrobce spolu s dalšími artefakty, jež byly datovány do doby před přibližně 7 000 lety. Skořápka je zdobená trojúhelníky, strukturami podobnými pyramidám Chafreho, Chufua a Menkaureho, tedy nejznámějším egyptským pyramidám.

Pyramidy kultury Naqaha

Přestože v Egyptě existují stovky pyramid, nejznámější jsou právě ty gízké. Kdyby lepty na vejci byly skutečně zobrazením pyramid, znamenalo by to, že tento symbol byl používán již před tisíci lety. Kromě pyramid je zde namalovaný zřejmě i Nil, což by samotnou pyramidovou teorii jen podporovalo. Egyptské pyramidy by pak byly mnohem starší, než se původně předpokládalo.

Ale na vejci nelze samozřejmě stavět.

Skeptici tvrdí, že na vejci nejsou zobrazeny pyramidy, protože všechny trojúhelníky na vejci jsou téměř stejně velké. V tom případě by mohlo jít o tzv. núbijské pyramidy. Tyto stavby sice připomínají egyptské pyramidy, ale vznikly mnohem později, v období, kdy se pyramidy v Egyptě již po staletí nestavěly.

A pak je tu ještě více pravděpodobné teorie, že se vůbec nejedná o pyramidy, ale jakkoli geometricky či symbolicky znázorněné hory. Zobrazování hor bylo populární například v kultuře Naqada.

Více informací na videu zde:

Zdroj: Youtube

Zdroje:

curiosmos.com, ifunny.co