Iluze harfy

Každý máme svou vlastní perspektivu, s jakou nahlížíme na okolní svět. Utváří ji především životní zkušenosti, díky kterým vnímáme vše kolem nás. To se pak odráží ve vlastním sebepoznání a také ve vztazích, které žijeme. 

Optické iluze fungují jako nástroje, které nám umožňují důkladně prozkoumat své vnímání a vedou k lepšímu pochopení vlastní osobnosti. To, co vidíte a slyšíte, závisí do značné míry na tom, jaký jste člověk.

Optické klamy nejsou jen příjemným způsobem, jak se zabavit. Umožňují nám prozkoumat povahové rysy naší osobnosti a zjistit, jací jsme. Dávají nám příležitost k sebereflexi a odhalení pozitivních i negativních vlastností.

Vyzkoušet si to můžete na našem obrázku nesoucím název Iluze harfy. Vytvořil ji surrealistický umělec Rafal Olbinski. Tato dokonalá iluze vyzývá diváky, aby si vybrali, co upoutá jejich pozornost jako první, a odhalili tak aspekty své psychiky. 

Co přesně vidíte

Není na tom nic složitého. Stačí se po dobu několika vteřin zadívat na náš obrázek a vybrat motiv, který vaši pozornost upoutá jako první. Zkrátka ten, který s vámi nejvíce rezonuje. Vidíte harfu, ženu nebo květinu? 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Pokud vás jako první zaujala květina, umíte skvěle naslouchat. Vždy se soustředíte na podstatu věcí. Jste soucitní a každého, kdo vás požádá o pomoc, podpoříte. Květina symbolizuje krásu a vnitřní půvab, odráží vaši vlastní vnitřní zář a přitahuje ostatní na emocionální úrovni. 

Jste duchovní vůdce. Vaše vztahy jsou plné klidu a radosti.

Pokud vaši pozornost jako první zaujala harfa, jste člověk toužící po lásce. Hledáte spojení na duchovní úrovni, krása je pro vás na druhém místě. Harfa je spojená s andělským půvabem, hluboce rezonuje s vaší snahou o cit a mír. 

Nesmíte ale zapomínat na vlastní sebelásku. Přijměte se takoví, jací jste. Až to uděláte, váš život bude plný harmonie.

Pokud vás zaujala tvář ženy, jste člověk, který ve svém životě již překonal značné množství výzev. Disponujete vnitřní silou a ztělesňujete statečnost. Ve vztazích hledáte respekt a loajalitu.

Zdroje: themindsjournal.com, www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com