Psychické defekty člověka

Léopold Szondi tvrdil, že člověk si vybere přesně tu tvář, která s ním nějakým způsobem rezonuje. Laicky řečeno je mu podobná. Na základě této podobnosti se pak každý, kdo testem projde, dozví, jakými psychickými defekty trpí. 

Podobný test si nyní můžete zkusit i vy. Není na něm nic složitého. Stačí si vybrat jednu z 8 vyobrazených tváří. Tu, o které myslíte, že je vám nejblíže. 

Jedna z 8 tváří

Pokud jste si vybrali tvář č. 1, pak jste člověk, který by rád byl dominantním, ale má strach. Důvodem je až příliš přísná výchova, kterou vám vaši rodiče dali. K lidem se chováte mírně, máte problém vyjádřit nahlas negativní názor a když už není zbytí, reagujete spíše pasivně - agresivně. 

Výběrem tváře č. 2 je vaším psychickým defektem neschopnost uvolnit emoce. Hněv, zlobu či nesouhlas raději polknete, než sdělíte tomu, komu patří. Tím si ale zaděláváte na problémy. Skrývání emocí škodí nejen psychice, ale také fyzickému zdraví. 

Pokud jste si zvolili tvář č. 3, pak máte problém s hyperaktivitou. Neustále těkající mysl vám nedovolí zastavit, ani si odpočinout. Zároveň vám neumožňuje zapadnout do žádného kolektivu. Jste převážně samotář, který v sobě vytváří sociální fóbii. A to i přesto, že byste rád někam patřil a měl zázemí. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Výběrem tváře č. 4 o sobě říkáte, že máte problém navázat jakýkoli vztah. O to víc se upínáte na rodinu a trvá vám dlouho, než vyletíte z hnízda. Musíte si však uvědomit, že osamostatnění je více než nutností. 

Pokud jste si zvolili tvář č. 5, pak jste člověk dožadující se pozornosti. Máte sklony k hysterii. Jakmile se někde necítíte být středem všeho dění, reagujete zlobou a agresí. 

Výběrem tváře č. 6 o sobě říkáte, že ačkoliv vypadáte neustále šťastní, uvnitř sebe prožíváte smutek a skepsi. Sklenici s vodou vidíte vždy na půl prázdnou. Vaše sklony k negativnímu pohledu na svět způsobují, že se často ocitáte v izolaci a bez přátel. 

Pokud jste si vybrali tvář č. 7, pak jste člověk, který je impulzivní. Často tak sami sebe musíte krotit, abyste nevybouchli a nejednali nepatřičně. Lidé kolem vás iritují a působí na vás jako červený hadr na býka. Musíte se naučit lépe ventilovat své emoce, pak se impulsivnost zmírní. 

Výběrem tváře č. 8 o sobě říkáte, že si nevěříte. Laicky řečeno máte sebevědomí na nule. Pokud se ale nezačnete mít rádi a nebudete si více věřit, nikdo jiný to za vás neudělá. Ve vztazích budete potlačovat nejen sami sebe, ale především své emoce. To přinese jen další dysfunkční svazky.  

Zdroje: www.boredpanda.com, megaphone.upworthy.com, psych2go.net