Tato záhadná místa, která jsou od sebe vzdálena 145 km, vzbudila v archeologické komunitě vzrušení. Podívejte se proč:

Zdroj: Youtube

Pyramida s plochým vrcholem

První z těchto záhadných komplexů leží v Horním Egyptě, necelých 20 km od města Abú Sidhum podél Nilu. Tento objev se vyznačuje trojúhelníkovou plošinou, která se rozprostírá na šířku neuvěřitelných téměř 190 metrů. Pro představu, je téměř třikrát větší než ikonická Velká pyramida v Gíze. Při bližším zkoumání mohyla odhaluje podivně symetrický trojúhelníkový tvar s plochým vrcholem. Ačkoli je silně erodovaná časem, její výrazný tvar napovídá o jejím možném významu.

Neskutečně podobné pyramidám v Gíze

Druhá lokalita, která se nachází poblíž oázy Faiyum, odhaluje jiný druh záhady. Asi 145 km severně od prvního komplexu a kousek jihovýchodně od starověkého města Dimai se toto naleziště pyšní čtyřbokým tvarem širokým přibližně 43 metrů. Obzvláště zajímavý je tento objev díky svému čtvercovému středu, což je pro mohylu takové velikosti neobvyklé. Při pohledu shora působí téměř jako pyramida, připomínající velkolepé stavby v Gíze.

Kromě toho se na místě nacházejí tři menší mohyly, které jsou uspořádány šikmo jako pyramidy na náhorní plošině v Gíze, což nálezu dodává další vrstvu tajemství.

Co odhalí další průzkum?

Nález Angely Micolové vyvolal v archeologickém světě intenzivní zájem. Její výzkum, který prováděla pomocí satelitních snímků, označil tyto útvary za potenciální pyramidové komplexy. Cesta za potvrzením těchto objevů však teprve začíná.

Archeologové se vydají na terénní expedice, aby se ponořili do nitra Sahary a prozkoumali tyto záhadné struktury zblízka. Vyhlídka na odhalení nových pyramid je sice vzrušující, ale pro potvrzení těchto tvrzení je nezbytný důkladný průzkum přímo na místě.

Sahara se svým nadčasovým půvabem a skrytými poklady stále odhaluje svá tajemství. Tyto potenciální pyramidové komplexy, zahalené tajemstvím starověku, nás lákají na fascinující cestu časem.

Zatímco archeologická komunita netrpělivě očekává další průzkumy a objevy, tajemné kouzlo Sahary jen roste a připomíná nám dávné zázraky, které stále leží pohřbené pod jejími zlatými písky.

Zdroje: www.koreatimes.co.kr, theworld.org, news.sky.com