Pod kopci v Číně se našly obří tajemné pyramidy. Vláda k nim nikoho nepustí

Natálie Borůvková | 12. 9. 2022

Když na jaře roku 1945 musel vojenský pilot James Gausman nouzově přistát, učinil nevídaný objev. Pod kopci v Číně objevil obří tajemné pyramidy. Vláda k nim nikoho nepustí.

Na jaře 1945 americký vojenský pilot James Gausman nouzově přistál kvůli problémům s motorem v "zakázané zóně" v jihozápadní Číně. Když se rozhlédl kolem sebe, spatřil velkolepou stavbu, později nazvanou Bílá pyramida.

Pod kopci v Číně se skrývají obří tajemné pyramidy

Archeologové zjistili, že čínské "pyramidy" jsou postaveny způsobem, který připomíná slavné památky postavené egyptskými faraony.

Nová studie pak odhalila poznatky o slavném pohřebním komplexu prvního čínského císaře dynastie Čchin. Ten byl postaven ve třetím století před naším letopočtem.

Tento neuvěřitelný posmrtný komplex je již nyní jedním z nejznámějších archeologických nalezišť na světě po objevu terakotové armády složené z tisíců soch. Právě ty byly vyrobeny, aby střežily císaře při jeho vstupu do posmrtného života.

Hrobka je ve skutečnosti pohřbena pod "gigantickým umělým kopcem z uválcované hlíny". Ten je tak velký, že ho lze "snadno nazvat pyramidou", jak uvedla studie italské Politecnico di Milano.

Podél řeky Wej se nachází 40 takových pyramid a pouze dvě z nich se zatím podařilo vykopat.

V Egyptě se pyramidy stavěly tak, aby byly v souladu s hvězdami. Nyní se zdá, že některé z čínských pyramid jsou jim podobné.

Vláda k nim nikoho nepustí

Egyptské pyramidy jsou orientovány s velkou přesností podle světových stran, a to díky velmi silným vazbám pohřebního náboženství egyptských faraonů na oblohu a zejména na oběžnice. Obří tajemné pyramidy v Číně jsou však postaveny podobným způsobem.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Vláda k nim však nikoho nepustí.

Nový výzkum o záhadných stavbách pak přinesl další pozoruhodné informace. Zjistilo se, že pouze některé z nich jsou ve skutečnosti zarovnány tak, aby směřovaly na sever. Některé ale ne.

Vědci dodali: "I když - samozřejmě - neexistuje žádná spojitost s egyptskými pyramidami, také čínští císaři si připisovali svou moc jako přímé pověření nebesy a ztotožňovali cirkumpolární oblast s nebeským obrazem císařského paláce a jeho obyvatel."

Pod pyramidou Měsíce vědci našli starý obrovský tunel. Očekávají hrůzný nález
Magazín

Pod pyramidou Měsíce vědci našli starý obrovský tunel. Očekávají hrůzný nález

Bylo by proto přirozené očekávat, že i tyto čínské pyramidy a v nich uložené hrobky císařů, budou orientovány ke světovým stranám.

Zda nalezené pyramidy ukrývají další tajemství, a proto k nim vláda nechce nikoho pustit, ukáže jen čas.

Zdroje:

www.thearchaeologist.org

en.wikipedia.org

www.express.co.uk

Tagy Čína Egypt kopec Politecnico di Milano Wikipedie