www.ancientpages.com, www.thearchaeologist.org

Oblast poloostrova je ukryta téměř za polárním kruhem. V místě, kde život téměř neexistuje.

V Rusku vědci našli obří pyramidy starší než egyptské

Přesto tam vědci našli archeologický zázrak v podobě obřích pyramid, které jsou údajně starší, než egyptské. 

Předpokládá se, že velká část poloostrova bývala v některých obdobích pokryta ledovými příkrovy.  Býval obydlený. V dávné minulosti se zde zformovala civilizace, zhruba sedm až pět tisíciletí před naším letopočtem. Ta pak obývala pouze část území, zbytek poloostrova byl neobydlený, dokud se sem ve třetím tisíciletí př. n. l. nevydaly národy z jihu.

První obyvatelé, kteří poloostrov osídlili, byli pozoruhodní stavěním složitých kamenných labyrintů. Údajně sloužily jako orientačními body, tzv. majáky pro dávné mořeplavce. Existují však i domněnky, že byly využívány k šamanským rituálům, byly pastmi na ryby nebo měly astrologický účel.

Nejznámější z labyrintů poloostrova Kola se nazývá Babylonský labyrint a nachází se za polárním kruhem. Starý je přibližně 4 000 let.

Oblasti tohoto regionu jsou poseté tajemnými horami ve tvaru pyramid. Obrovské zemské masivy s přesným tvarem prehistorických staveb byly vždy považovány za přirozenou součást krajiny. 

Zkoumat je nelze, je to moc nebezpečné

Poté, co byly na poloostrově Kola objeveny další pyramidy postavené člověkem, začalo se i na tyto přírodní masivy pohlížet jinak. Mnozí v nich viděli kamenné pyramidy, které také vytvořil člověk. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Poloostrov Kola byl v průřezu staletí často navštěvován různými národy. Od Sámů a Novgorodců až po ruské Pomařany. 

Objev obřích pyramid objevených vědci je pak přisuzován obyvatelům, kteří na poloostrov přišli zhruba před 9000 lety. Ti pak z místního kamene postavili dvoustupňové pyramidy, které jsou dodnes považovány za stavební zázraky. 

Všechny archeologické expedice však byly zmařeny.  Důvodem je až příliš velká drsnost místní krajiny. Objevené pyramidy tak nelze zkoumat, je to příliš nebezpečné. Zájem o financování je malý a počet obyvatel v oblasti po pádu Sovětského svazu poklesl. Lidských zdrojů, které by byly ochotny pomoci, je nedostatek.

Několik vědců zde zemřelo, a tak je záhada ruských pyramid archeologickou záhadou ve stálém procesu. Nedaleko staveb se nachází ručně opracované kamenné zdi a základy a stěny vodní nádrže.  

Zdroje: