Na dnu i revmatismus

Rdesno ptačí nebo také chrustavec či křupavka, jak se často této bylince přezdívá, kvete od června do podzimu. Mladé listy chutnají obdobně jako hrášek. 

Tato bylinka přináší našemu tělu celou řadu zdravotních výhod. Pomáhá při revmatismu, dně a nápomocná je také v případě, že vás trápí a sužují bolesti kloubů.

Díky hojnému obsahu tříslovin pak rdesno urychluje hojení sliznic. Utlumit dokáže také vnitřní krvácení. 

Rdesno má uplatnění také při léčbě různorodých kožních onemocnění. Léči nehojící se kožní choroby, pomáhá při hnisavých vředech, kožních zánětech nebo v případě, že vás trápí akné.

Využít tuto bylinku ale můžete také při ekzémech a vyrážkách. Léčivé účinky rdesna neboli chrustavce jdou ale mnohem dál. Rdesno je nápomocné při léčbě chronických zánětů dýchacích cest. 

Čistí ledviny a střeva

Hotovým zázrakem je pak tato bylinka pro ledviny. Důvodem je její schopnost ničit močové a ledvinové kameny. Ledviny zase umí detoxikovat. 

Truskavec jako léčivá bylinka: 

Zdroj: Youtube

Rdesno lze využít také v případě, že vás právě sužuje horečka a nepříjemné nachlazení. Tato bylinka uvolňuje hleny a napomáhá jejich vykašlávání. 

Přínosem je i pro střeva. Rdesno zvyšuje peristaltiku střev, zrychluje metabolismus a napomáhá redukci hmotnosti. Shodit tak nějaké to kilo navíc nebude s touto bylinkou žádný problém. 

Je účinné také při léčbě cukrovky a zvyšování příliš nízkého krevního tlaku. Využít jen můžete vnitřně i vně vašeho těla. 

Vnitřně se rdesno využívá nejčastěji formou bylinného čaje. 1 čajovou lžičku sušené bylinky zalijete 250 mililitry horké vody, necháte přibližně 15 minut působit a následně teplý nápoj popíjíte. 

Vně vám pak rdesno poslouží formou obkladů. Příprava nálevu na obklad je stejná jako u přípravy čaje, jen s rozdílem, že je nutné nechat jej vychlanout, abyste se nepopálili. Obklad funguje na všechny kožní problémy. Vždy se doporučuje nechat jen působit po dobu 60 minut. 

Zdroje: www.awashop.cz, www.zelenedrahokamy.cz, www.babiccinobchod.cz