Mocná síla řebříčku

Řebříček obecný neboli Achillea millefolium je léčivá rostlina, která má celou řadu zdravotních benefitů. Najít ji lze na suchých místech, jako jsou louky a polní cesty. 

Řebříček si snadno vypěstujete i doma. Pokud si řebříček chcete natrhat, začíná přávě jeho nejsilnější období, které trvá od června do října. 

Sbírají se pouze květy a listy této léčivé bylinky. Květy mají bílou až narůžovělou barvu a výrazně aromatickou „kořeněnou“ vůni. Řebříček je vhodný konzumovat jako bylinný čaj, použít jej můžete také v podobě tinktury, masti a sedací koupele. 

Vždy záleží na typu problému, který řešíte. Řebříček obecný léčí celou řadu zdravotních neduhů. Nepravidelná menstruace, gynekologické záněty či problematické období klimakteria. 

S tím vším vám tato bylinka pomůže. Nápomocná je také při léčbě migrén, závratí či revmatismu. Řebříček má dezinfekční a antiseptické účinky.

Zázrak pro zuby

Bylinku můžete použít také v případě, že vás trápí bolavé zuby a záněty dutiny ústní. Důvodem jsou azuleny v řebříčku obsažené, které mají léčivou moc. 

Řebříček a jeho účinky:

Zdroj: Youtube

Zcela postačí, abyste každé ráno rozžvýkali lístek této rostlinky ve svých ústech a problém s bolením zubů a případnými záněty rychle odezní. 

Nápomocný vám bude také odvar z řebříčku, který má protizánětlivé účinky. Můžete jej použít k výplachům dutiny ústní jako kloktadlo při zánětech dásní. 

Obecně platí, že řebříček urychluje hojení ran. Napomáhá trávení a zvyšuje produkci žaludečních šťáv. Je vhodný při zácpě a při řešení akutních žaludečních problémů. 

Řebříček obecný má dlouho historii v lidovém léčitelství. Jeho blahodárné účinky jsou známé a hojně využívané již od středověku. Podporuje normální funkci močových cest, normální činnost cévní soustavy a metabolismus tuků. 

Pro zdraví našeho organismu je řebříček obecný hotový zázrak. Reguluje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá udržovat optimální tělesnou hmotnost a zajistit našemu organismu dlouhotrvající zdraví. 

Zdroje: www.ceskatelevize.cz, www.krasanamiru.cz, magazin.biooo.cz