Skryté tváře

Hádanky, hlavolamy a rébusy jsou víc než zábavou ve chvílích, kdy se nudíme a nemáte takříkajíc do čeho dloubnout. Jsou tréninkem pro náš mozek, který účinně rozhýbe každičký mozkový závit. To je někdy víc než nutnost. 

Mozek potřebuje stejný trénink jako jakýkoliv jiný sval našeho těla. Jen tak jej udržíme fit a vitální na dlouhé roky dopředu. Jen tak nikdy nezestárneme. 

Řešením hádanek a rébusů zlepšujeme kognitivní schopnosti, učíme se bystřit své smysly a celkově vnímat každičký potřebný detail. To pak můžeme využít v kterékoliv oblasti našeho života. 

Pokud chcete vědět, jak na tom se svou bystrostí a postřehem jste, vyzkoušejte si náš 100 let starý rébus. O co v něm jde? Na zdánlivě obyčejném obrázku manželů je ukrytá výzva, která čeká na vaše odhalení. 

Je potřeba najít dvě skryté tváře, které jsou součástí tohoto výjevu. Zvládnete to? A co přesně na obrázku vidíme? Máme zde dvě křesla. Na každém z nich sedí jeden z manželů. Muž má knírek a ve svých rtech svírá dýmku. 

Ruce si opírá o kolena. Jeho žena sedí naproti němu a dívá se mu do tváře. Pravděpodobně něco řeší. Žena má krátké mikádo pod uší a na sobě kostým se sukní do půli lýtek.

Vidíte je? 

Za manželi je lampa, zeď zkrášlená malbou a cihličkami. Někde na tomto obrázku pak číhají také dvě skryté tváře. Skutečně tam jsou. Vaším úkolem je tváře objevit a sdělit nám, kde přesně se nachází. 

Hádanky pro zvýšení vašich logických schopností:

Zdroj: Youtube

Celý proces hledání skrytých tváří navíc ztěžuje fakt, že na jejich odhalení máte omezený čas. Tváře je potřeba objevit za pouhých 6 vteřin. Zvládnete to? 

Jen tak se totiž zařadíte mezi ty nejlepší, kterým se 100 let starý rébus podařilo rozluštit. Odborníci se shodují, že většina zúčastněných při hledání tváří selže a nenajde je. 

Nastavte si tedy časovač hodinek na 6 vteřin. Víc času nemáte. Pak se pozorně zadívejte na obrázek a vnímejte jej jako celek. Poté si projděte každou jeho část zvlášť. Čas běží jako o závod. Proto jím zbytečně nemrhejte. 

Jakmile se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste skryté tváře objevili, patří vám veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi jedince, kteří to zvládli v časovém limitu 6 vteřin a kterým pravděpodobně neunikne žádný důležitý detail. 

V případě, že stále nevíte, kde se skryté tváře nachází, nebuďte smutní. My vám to prozradíme. První skrytá tvář je mezi lampou a hrudníkem ženy. Druhá se pak nachází mezi bradou muže a levou opěrkou jeho křesla. Tak co, už skryté tváře vidíte? 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.thesun.co.uk, timesofindia.indiatimes.com